فرسودگی ناوگان حمل و نقل استان یزد

no-thumbs

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد با اشاره به اینکه فرسودگی ناوگان حمل و نقل یزد مهم‌ترین مشکل این ناوگان در یزد است، گفت: ۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تن بار در یزد جابه‌جا شد.

به گزارش یزدی نیوزمحسن صادقیان  در نشست خبری با اصحاب رسانه استان یزد با اشاره به اقدامات این اداره کل در یک سال گذشته، اظهار داشت: در حال حاضر استان یزد از چهار هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه در استان برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه ۳۱۳ کیلومتر از این راه‌ها روستایی است، خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین اقداماتی که در ارتباط با افزایش میزان امنیت و کاهش تصادفات در راه‌های استان یزد انجام شده، استفاده از دستگاه‌های تردد شمار و دوربین‌های نظارتی است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد ادامه داد: در حال حاضر در سطح جاده‌های استان یزد ۲۴ دوربین نظارت جاده‌ای، ۴۹ دوربین ثبت تخلف و ۷۷ دستگاه تردد شمار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

صادقیان از فعالیت ۲۴۶ شرکت حمل و نقل در استان یزد خبر داد و عنوان کرد: از این تعداد ۲۰۸ شرکت حمل و نقل بار و ۳۸ شرکت مسافربری است که در مجموع ۱۴ هزار راننده از خدمات این اداره کل و شرکت‌ها بهره‌مند می‌شوند.

وی در ارتباط با تعداد خودروهای ناوگان حمل و نقل استان یزد گفت: در مجموع هشت هزار و ۴۷۰ دستگاه در حوزه حمل و نقل بار و ۷۳۰ دستگاه در حوزه ناوگان مسافربری در استان فعالیت می کند.

وی وظایف این اداره کل را در دو بخش راهداری و حمل و نقل تقسیم‌بندی کرد و اظهار داشت: ارتقای ایمنی جاده‌ها، حفاظت از حریم‌ها، علایم جاده‌ای، حفاظت از جاده، حفاظت از اتصالات به جاده‌ها از مهمترین وظایفی است که در بخش راهداری بر عهده این دستگاه قرار گرفته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد در ارتباط با مشکلات این اداره کل در استان یزد خاطرنشان کرد: مهمترین مشکلی که ناوگان حمل و نقل استان یزد با آن روبه‌روست، فرسودگی این ناوگان است که مشکلات زیادی ایجاد کرده است.

صادقیان خاطرنشان کرد: برخی از دستگاه های مورد استفاده در ناوگان حمل و نقل استان یزد بیش از ۱۳ سال عمر دارد که حتما باید در ارتباط با نوسازی آن قدم برداشت.

به گزارش تسنیم،وی به حمل ۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تن بار در سال گذشته توسط ناوگان حمل و نقل باری استان یزد اشاره کرد و گفت: یکی از ویژگی های مهم استان یزد وجود معادن و صنایع بسیار بزرگ است که زمینه توسعه ناوگان حمل و نقل باری را بیش از پیش فراهم کرده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد افزود: سال گذشته مجموع بار جابجا شده در استان یزد ۲۰ میلیون تن بود که تا سال گذشته ۵۰۰ هزار تن افزایش داشته است.

 

 

بخش نظردهی بسته شده است..