مسئولان به بافت تاریخی یزد رسیدگی کنند

no-thumbs

نماینده مردم شهرستانهای یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولان رسیدگی به بافت های تاریخی استان همواره مدنظر جدی خود قرار دهند.

به گزارش یزدی نیوزسید ابوالفضل موسوی بیوکی در بازدید از مجموعه بافت تاریخی و مراکز بوم گردی و اقامتی یزد افزود: ظرفیت های خوبی در بافت تاریخی یزد وجود دارد.
وی ادامه داد: رسیدگی به وضعیت مجموعه بافت و همچنین خانه های تاریخی و مراکز اقامتی شهر یزد موضوع مهمی است که باید بیش از گذشته به آن عنایت داشت.
نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: معرفی یزد به عنوان یک برند فرهنگی مذهبی از مسائلی که باید به آن توجه جدی شود.
موسوی بیوکی گفت: توسعه بخش گردشگری و استفاده از امکانات بوم زیستی یزد از جمله جاذبه های مهمی به شمار می رودکه باید بنحو شایسته به گردشگران داخلی و خارجی معرفی شود.
نماینده مردم یزد و اشکذر گفت: استفاده از فن آوری های روز مبتنی بر بستر الکترونیک و اینترنت برای توسعه در امر گردشگری ضروری است.
موسوی بیوکی افزود: افزایش مراکز اطلاع رسانی گردشگری و حمایت بیشتر مجموعه های دولتی از فعالان حوزه گردشگری باید جدی گرفته شود.
استان یزد در کنار استانهای فارس و اصفهان به عنوان مثلث طلایی گردشگری ایران مقصد اول گردشگران خارجی و اروپایی بوده به گونه ای که استقبال گردشگران خارجی از این شهر تا پنج برابر افزایش داشته و همین امر گردشگری را محور توسعه استان قرار داده است.
این استان ۲هزار و ۲۷۰ هکتار بافت تاریخی دارد و شهر یزد به عنوان نخستین شهر خشت خام و دومین شهر تاریخی جهان دارای بافت تاریخی به مساحت عرصه ۷۴۳ هکتار و مساحت حریم پنج هزار هکتار در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.
یزد با عناوینی همچون شهر بادگیرها، شهر کار و کاریز و کاهگل، دارالعباده، دارالعلم و دارالعمل، حسینیه ایران، شهر دوچرخه ها، شیرینی، شهر قنات و قنوت و قناعت و شهر آتش و آفتاب شناخته می شود.

منبع: ایرنا
 

 

بخش نظردهی بسته شده است..