تثبیت۵۰هزار نفر شغل در یزد

no-thumbs

دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان گفت: با مصوبه های این کارگروه برای یک هزار و 954 واحد صنعتی زمینه تثبیت اشتغال بیش از 50هزار نفر در این استان فراهم شده است.

به گزارش یزدی نیوزمحمدرضا علمدار یزدی  در سی و ششمین نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان یزد با قدردانی از اعضای این کارگروه گفت: پارسال مصوبه های خوبی در این کارگروه تصویب شد و جایگاه خوبی در پرداخت ها در کشور کسب کردیم.
وی جمع تسهیلات پرداخت شده از طریق ثبت نام در سیستم بهین یاب و مستقیم از طریق بانک های استان یزد را هشت هزار میلیاردریال اعلام کرد و افزود: رتبه استان یزد در این بخش خوب بوده اما چون استانی صنعتی و معدنی می باشد انتظار از بانک ها بیشتر است تا علاوه بر سرعت در پرداخت ها ، تسهیلات بیشتری پرداخت کنند.
دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان یزد تصریح کرد: ۳۵ نشست اصلی کارگروه تسهیل در استان برگزار شده که در زیرمجموعه آن نیز ۵۲۱کمیته تخصصی و کارشناسی دایر شده است.
علمدار ادامه داد: ۲ هزار و ۱۱۸ مصوبه برای هزار و ۹۵۴ پرونده تصویب شده که ۸۰ درصد موارد بانکی بوده و تامین اجتماعی نیز با ۱۹۶ مورد در جایگاه دوم و مالیات با ۸۶ مورد در رتبه سوم و در ادامه گاز و برق با ۲۶ مورد قرار داشته است.
وی پیرامون تفکیک و نوع صنایع دارای مصوبه از کارگروه هم خاطرنشان کرد: نساجی با ۳۵۰ مورد ، صنایع معدنی با ۳۳۲ مورد ، صنایع شیمیایی و سلولزی با ۳۲۲ مورد ، صنایع فلزی و برق ۳۰۹ مورد و صنایع غذایی و دارویی ۱۲۷ مورد از تسهیلات این کارگروه بهره مند شده اند.
استان یزد بترتیب در حوزه معدنی ، صنعتی و صدور محصولات غیرنفتی ، رتبه های دوم ، چهارم و هشتم کشور را دارا می باشد.
۳ هزار و ۷۰۰ پروانه صنعتی با سرمایه گذاری اسمی ۸۰ هزار میلیارد ریال و با حدود یکصد هزار نفر اشتغال صنعتی در استان وجود دارد.
این استان در حالی که ۱.۱ درصد جمعیت کشور را داراست ولی به لحاظ تولید صنعتی ۴.۴ درصد سهم تولید این بخش را در کشور دارد .
هم اکنون استان یزد رتبه اول کشور را به لحاظ تنوع معدنی با شناسایی بیش از ۳۰ نوع ماده معدنی و رتبه دوم ذخایر معدنی با یک میلیارد و ۶۷۷ میلیون تن ذخیره را دارد و تامین ۵۰ درصد خوراک فولاد کشور در این استان انجام می شود.

منبع: ایرنا
 

 

بخش نظردهی بسته شده است..