مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد:

مناقصه احداث نیروگاه ۱۵۰ مگاواتی در بافق و اردکان

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد از برگزاری مناقصه عمومی سرمایه‌گذاری احداث نیروگاه 100 تا 150 مگاواتی با دو ساختگاه بافق و اردکان در سال 96 خبر داد.

به گزارش یزدی نیوزمحمدحسن صباغزادگان مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد در مصاحبه با واحد خبر صداوسیمای مرکز یزد، به پتانسیل خوب استان در بحث تابش انرژی خورشیدی، عرصه‌های مسطح و کویری و موقعیت شبکه‌های انتقال به لحاظ ارتباط الکتریکی با استان‌های هم‌جوار، اشاره کرد و گفت: فرصت بسیار خوبی برای جذب سرمایه‌گذاری در خصوص احداث نیروگاه خورشیدی در یزد به وجود آمده است.


وی افزود: تاکنون ۲۵ متقاضی احداث نیروگاه خورشیدی در استان یزد با قدرت ۴۲۰ مگاوات داشته‌ایم که از این تعداد ۶ متقاضی با قدرت ۶۰ مگاوات موفق شدند قرارداد خرید تضمینی ۲۰ ساله را با وزارت نیرو به امضا برسانند.

صباغزادگان با اشاره به نام‌گذاری سال ۹۶ از سوی مقام معظم رهبری به نام «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» ابراز امیدواری کرددر سال جاری شاهد به بهره‌برداری رسیدن نیروگاه‌های خورشیدی در سطح استان باشیم.

این مقام مسئول در صنعت برق استان تصریح کرد: در این راستا برای متقاضیان، هماهنگی با ارگان‌ها و سازمان‌ها مرتبط با نیروگاه خورشیدی ازجمله: منابع طبیعی، محیط‌زیست، استانداری و آب منطقه‌ای موافقت‌های اولیه انجام‌ و پروانه احداث این نیروگاه‌های خورشیدی صادرشده است.

به گزارش روابط شرکت عمومی برق منطقه‌ای یزد، وی تاکید مسئولان استان را بر استفاده از نیروگاه‌های خورشیدی بیان داشت و گفت: امیدواریم در سال ۹۶ با برگزاری مناقصه عمومی، برای اولین بار در کشور جذب سرمایه‌گذاری احداث نیروگاه ۱۰۰ تا ۱۵۰ مگاواتی با دو ساختگاه بافق و اردکان که به وزارت نیرو معرفی‌شده؛ داشته باشیم.


صباغزادگان در پایان، افزایش تولید انرژی الکتریکی، استفاده از انرژی پاک و سازگار با محیط‌زیست و ایجاد اشتغال را، از دستاوردهای گسترش نیروگاه‌های خورشیدی برای مردم استان دانست.

بخش نظردهی بسته شده است..