استاندار یزد:

دولت تدبیر و امید به دنبال سرمایه گذاری بدون صرفه اقتصادی نیست

استاندار یزد گفت: دولت تدبیر و امید به دنبال سرمایه‌گذاری‌هایی که صرفه اقتصادی نداشته باشد نیست و مدیریت اجرایی استان نیز در همین راستا اعتقادی به فعالیت‌های صوری و شعاری ندارد.

به گزارش یزدی نیوزسید محمد میرمحمدی  در دیدار با دکتر فیاض معاون توسعه مدیریت منابع و امور استان‌های وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دولت تدبیر و امید همه تلاش خود را برای استفاده صحیح و کارشناسی شده از منابع موجود داشته است.
وی افزود: ضرورتی ندارد تا واحدهای بدون صرفه اقتصادی با تزریق منابع مالی نگه‌داشته شوند؛ چراکه این‌گونه عمل کردن به پویایی اقتصاد کمکی نمی‌کند.
استاندار یزد ادامه داد: واحدهای صنعتی نیمه فعال به‌طور صددرصدی پایش شده‌اند و دیگر لازم نیست بر رونق چنین واحدهایی در استان و یا سایر نقاط کشور تأکید کرد.
نماینده عالی دولت در استان تولید و اشتغال را اصل و مبنای سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی دانست و گفت: ضرورت دارد برای رونق اقتصاد و اشتغال‌زایی بیشتر، حمایت‌ها و سرمایه‌گذاری‌ها همراه با الزامات تعریف کرد.
میرمحمدی بابیان اینکه لازم است برای تولید طرحی نو اندیشید، تاکید کرد: اگر در سرمایه‌گذاری‌ها امنیت سرمایه‌گذاری، حمایت از سرمایه‌گذار، تضمین سود سرمایه‌گذار، بهبود مناسبات، جذب سرمایه‌گذار خارجی و گسترش روابط شکل نگیرد؛ اشتغال پایدار ایجاد نمی‌شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نیز در این جلسه گفت: استان یزد با تشکیل کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، به هزار و ۹۲۰ واحد صنعتی رونق داده است و ۵۰ هزار شغل ایجاد کرده است.
محمدرضا علمدار یزدی افزود: هزار و ۲۰۰ واحد صنعتی با ۲۰ تا ۹۹ درصد پیشرفت در استان یزد وجود دارد که اگر راه بیفتد ۴ هزار شغل جدید ایجاد می‌شود و در سال ۹۶ تا ۲۰ درصد شغل ایجاد می‌کند.
سه هزار و ۷۰۰ واحد صنعتی با اشتغالزایی یکصد هزار نفر در استان یزد فعالیت دارند.
۳هزار و ۷۰۰ پروانه صنعتی با سرمایه گذاری اسمی ۸۰ هزار میلیارد ریال و با حدود ۱۰۰ هزار نفر اشتغال صنعتی در استان وجود دارد.
این استان ۱.۱ درصد جمعیت کشور را داراست ولی از لحاظ تولید صنعتی ۴.۴ درصد سهم تولید این بخش را در کشور دارد .
ضمن آنکه هم اکنون استان یزد رتبه اول کشور را از لحاظ تنوع معدنی با شناسایی بیش از ۳۰ نوع ماده معدنی و رتبه دوم ذخایر معدنی با یک میلیارد و ۶۷۷ میلیون تن ذخیره را دارد.

ایرنا

بخش نظردهی بسته شده است..