ادعا دوباره تکرار شد:

هر ۱.۸ روز یک کارخانه جدید در یزد راه‌اندازی شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت یزد از راه‌اندازی یک کارخانه جدید در استان یزد به ازای هر ۱.۸ روز خبر داد.

به گزارش یزدی نیوزمحمدرضا علمدار یزدی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به اینکه ازابتدای دولت یازدهم تاکنون، هر ۱.۸ روز چرخ یک کارخانه جدید در استان یزد به راه افتاده است، اظهار داشت: از سال ۹۲ تا به الان تورم ۴۰ درصدی و رشد اقتصادی منفی به رشد اقتصادی بالای ۵ درصد و تورم یک رقمی تبدیل شد.

وی خاطرنشان کرد: طبق آمار بانک جهانی، کشور ونزوئلا در حال حاضر تورم ۸۰۰ درصدی و رشد اقتصادی منفی ۱۸ را تجربه می‌کند، در حالی که اقتصاد ایران که به لحاظ ساختار اقتصادی و منابع طبیعی صادراتی شباهت زیادی به این کشور دارد، مسیر خود را از سال ۹۲ به گونه‌ای جدا کرد که اکنون در شرایط کاملا متفاوت و متعادلی است.

علمدار یزدی با اشاره به این که وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان بازوی کمکی دولت در به دست آوردن این دستاوردها نقش مهمی ایفا کرده، تصریح کرد: راه‌اندازی طرح‌های نیمه تمام با پیشرفت ۶۰ درصد، اجرای ۳۳ طرح بزرگ ملی و همچنین رفع مشکل ۷۵۰۰ واحد تولیدی در کل کشور از مهم‌ترین برنامه‌هایی بود که در دستور کار وزارت صنعت معدن و تجارت قرار گرفته بود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت یزد عنوان کرد: بیش از ۱۶ هزار میلیارد تومان برای راه‌اندازی ۷۵۰۰ واحد صنعتی و تکمیل واحدهای بالای ۶۰ درصد در کشور اختصاص یافت که سهم استان از این مبلغ، ۴۶۰ میلیارد تومان بود اما با رایزنی‌هایی که صورت گرفت و توانی که استان در جذب سرمایه و ایجاد اشتغال داشت، این عدد به یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان رسید.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۳۶۰۰ پروانه بهره‌برداری در استان یزد با اشتغال ۱۰۰ هزار نفر و سرمایه‌گذاری اسمی بیش از ۸۴۰۰ میلیارد تومان وجود دارد، افزود: در دولت یازدهم هر ۱ و ۸ دهم روز چرخ یک کارخانه به راه افتاده است.

علمدار یزدی افزود: در سه سال و نیم دولت یازدهم، در استان یزد، هر یک روز ۹ نفر اشتغال فقط در بخش صنعت ایجاد شده است و در طول این مدت ۳۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری اتفاق افتاده است.

تسنیم

بخش نظردهی بسته شده است..