۲۷ هزار کیلوگرم مواد غذایی ناسالم در یزد معدوم شد

به گزارش یزدی نیوزقائم مقام معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید صدوقی(ره) از انجام ۱۷ هزار و ۱۴۷ مورد بازدید نظارتی در ایام نوروز یزد خبر داد و گفت: در این بازدیدها، ۲۷ هزار کیلوگرم مواد غذایی ناسالم در یزد معدوم شد.

مسعود شریفی با اشاره به اینکه توجه به بهداشت به ویژه در حوزه تغذیه و محیط از مهمترین اولویت‌های دانشگاه علوم پزشکی یزد است، اظهار داشت: طرح بسیج سلامت نوروزی در راستای افزایش شاخص‌های سلامت در استان یزد از ابتدای اسفند ۹۵ آغاز و تا ۱۴ فروردین ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: از شروع این طرح تا پایان روز چهارم فروردین، تعداد ۱۷ هزار و ۱۴۷ مورد بازدید نظارتی توسط تیم متخصص طرح بسیج سلامت نوروزی استان یزد انجام شده است.

قائم مقام معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید صدوقی(ره) استان یزد با بیان اینکه بازدیدها در این طرح از اماکن عمومی، اماکن آب‌رسانی، مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: در این طرح تمام موارد مرتبط با سلامت جامعه بررسی می‌شود.

شریفی تصریح کرد: در مجموع بازدید‌های صورت گرفته، ۴۳ مورد از واحدهای مورد بازدید قرار گرفته پلمپ، ۲۱۴ مورد معرفی به دادگاه شدند و همچنین ۲۷ هزار و ۱۲۴ کیلوگرم انواع مواد غذایی منهدم شده است.

وی به ۲۴ مورد بازدید از مراکز غیرقانونی عرضه قلیان اشاره کرد و ادامه داد: بیشترین بازدید در طرح سلامت بسیج نوروزی یزد مربوط به اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی با ۱۰ هزار و ۶۱۷ مورد بوده است.

قائم مقام معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید صدوقی(ره) استان یزد تصریح کرد: همچنین پنج هزار و ۱۵۲ مورد بازدید از اماکن عمومی سطح استان، ۵۲۳ مورد بازدید از سامانه‌های آب‌رسانی و ۸۳۱ مورد هم بازدید از اماکن بین راهی استان یزد انجام شده است.

منبع: تسنیم
 

 

بخش نظردهی بسته شده است..