تمجید رئیس ستاد انتخابات استان یزد ازترکیب هیات نظارت

no-thumbs

رئیس ستاد انتخابات استان یزد گفت: ترکیب شکل‌گرفته در هیات نظارت شوراها در مجلس و استان یزد و نگاه فراجناحی این هیات‌ها در بررسی صلاحیت‌ها نوید انتخاباتی خوب٬ رقابتی و پرشور با حضور کاندیداهای متعدد و سلایق مختلف را می‌دهد.

به گزارش یزدی نیوزمحمدعلی طالبی در نشست ستاد انتخابات شهرستان اردکان با حضور تابش رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای استان و محامدی دبیر ستاد انتخابات استان با بیان اینکه فرآیند انتخابات در استان یزد به خوبی شروع شده؛ گفت: تا این مرحله ستاد انتخابات استان یزد در ارزیابی‌ها از ستادهای برتر کشور است.

وی تاکید کرد: تمرکز ما بر تحقق مشارکت حداکثری مردم و حضور نخبگان و افراد توانمند برای پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهرها و روستاهاست.
معاون سیاسی استاندار و رئیس ستاد انتخابات استان یزد تصریح کرد: نگاه دولت تدبیر و امید به رأی مردم و جایگاه شوراها نگاه ویژه‌ای است و باور دولت یازدهم، مشارکت مردم در سرنوشت خود و تقویت نهادهایی مثل شوراهاست.
به گزارش ایرنا، بر اساس سرشماری اخیر جمعیت استان یزد بیش از یک میلیون و ۱۳۸ هزار نفر اعلام شده که شهرستان یزد بیش از ۶۵۶ هزار نفر یعنی بیش از ۵۷درصد جمعیت استان را دارد.
بر این اساس در استان یزد ۳۸۱ شورای روستایی شامل ۳۶۰ شورای سه نفره و ۲۱ شورای ۵ نفره خواهیم داشت و در شهرها نیز ۲۱ شورای شهر شامل یک شورای ۱۱ نفره در شهر یزد ، ۳ شورای هفت نفره در اردکان ، میبد و حمیدیا و در مابقی شهرها ، شورای پنج نفره از سوی مردم انتخاب می شوند.
در انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا بر مبنای سرشماری جدید ، هزار و ۳۰۲ نفر عضو اصلی شامل ۱۱۷ نفر در شهرها و هزار و ۱۸۵ نفر در روستاها از سوی مردم استان انتخاب خواهند شد.
تابناک
 

بخش نظردهی بسته شده است..