همزمان با سراسر کشور:

آغازنام نویسی از داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی در استان یزد

نام نویسی از داوطلبان انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با سراسر کشور در فرمانداری ها و بخشداری های استان یزد آغاز شد.

به گزارش یزدی نیوزانتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای یزد در ۴۰۱ حوزه انتخابی شهری و روستایی برگزار می ‌شود که شامل ۲۰ حوزه شهری و ۳۸۱ حوزه روستایی است.
در انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا بر مبنای سرشماری جدید، یکهزار و ۳۰۲ نفر عضو اصلی شامل ۱۱۷ نفر در شهرها و یکهزار و ۱۸۵ نفر در روستاها توسط مردم استان یزد انتخاب خواهند شد.
داوطلبان ثبت‌نام در انتخابات می ‌توانند تا پایان وقت اداری ششم فروردین ‌ماه با حضور در فرمانداری و بخشداری های استان فرایند ثبت ‌نام خود را انجام دهند.
اصل کارت ملی و شناسنامه عکس ‌دار، ۲ نسخه تصویر شناسنامه و کارت ملی، چهار قطعه عکس ۴×3 جدید، اصل و تصویر مدرک تحصیلی معتبر، گواهی عدم سوء پیشینه، کارت پایان خدمت و تصویر آن از جمله مدارکی عنوان شده که ارائه آن در زمان ثبت ‌نام الزامی است.
به گزارش ایرنا،ارایه مدرک تحصیلی معتبر فوق دیپلم یا معادل آن برای داوطلبان شورای شهرهای تا ۲۰ هزار نفر جمعیت و ارایه اصل و یک نسخه تصویر مدرک لیسانس یا معادل آن برای داوطلبان شورای شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر جمعیت و دارا بودن سواد خواندن و نوشتن برای داوطلبان شورای روستاهای تا ۲۰۰ خانوار جمعیت و ارائه اصل و یک نسخه تصویر مدرک تحصیلی دیپلم برای داوطلبان شورای روستاهای بالای ۲۰۰ خانوار الزامی است.
همچنین داوطلبانی که در دوره های قبل عضو شورا بوده اند به شرطی که در همان محل نامزد عضویت در شورا باشند از شرط مدرک معافند.

 

 

بخش نظردهی بسته شده است..