استاندار یزد:

۳ نیروگاه خورشیدی در یزد بهره‌برداری می‌شود

استاندار یزد با اشاره به انعقاد قرارداد ساخت ۱۲ نیروگاه انرژی خورشیدی در یزد، از بهره‌برداری سه نیروگاه در سال آینده خبر داد.

به گزارش یزدی نیوز سیدمحمد میرمحمدی  اظهار داشت: بسترسازی‌های توسعه، سرمایه‌گذاری، اشتغال و همه پیشرفت‌هایی که دنبال می‌کنیم به وسیله توسعه اقدامات زیربنایی انجام میشود.

وی در ارتباط با عملکرد دولت در یزد خاطرنشان کرد: اجرای روکش راه‌های روستایی به طول ۸۰۰ کیلومتر، ۳۰۰ کیلومتر راه روستایی، رفع اشکال از ۲۹ مورد نقاط حادثه‌خیز در استان یزد، بهسازی و روکش راه اردکان نائین به طول ۷۰ کیلومتر، احداث زیرگذر مهریز، احداث راه ابرکوه مروست به طول ۷۰ کیلومتر، احداث ۵۵ کیلومتر باند دوم راه اردکان چوپانان و بهسازی ۳۰ کیلومتر باند قبلی از جمله اقداماتی است که در این دولت انجام شده است.

میرمحمدی از تحویل ۱۱ هزار و ۳۱ واحد مسکن مهر به متقاضیان خبر داد و گفت: ۲۵۰ کیلومتر از راه آهن بافق زرین‌شهر بر اساس مصوبه باید دوبانده می‌شد که در حال حاضر با پیشرفت فیزیکی ۶۹ درصد و هزینه کرد ۲۵۰ میلیارد تومان انجام شده و ان‌شاءالله سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

استاندار یزد با بیان اینکه قطعی برق در یزد خیلی کم بوده است، گفت: در ارتباط با انرژی خوشبختانه تلاش‌های زیادی صورت گرفته و این تلاش‌ها سبب شده که تولید برق در استان یزد مازاد بر نیاز باشد و بتوانیم شبکه‌های ملی را تغذیه کنیم.

وی به ظرفیت استان یزد در حوزه تامین برق از طریق نیروگاه‌های خورشیدی گفت: بیش از ۱۲ مورد از درخواست‌های ساخت نیروگاه خورشیدی منجر به قرارداد ساخت شده و سه مورد هم ان‌شاءالله تا سال آینده به بهره‌بردرای می‌رسد.

میرمحمدی در ارتباط با گازرسانی در استان یزد گفت: شبکه‌گذاری برای گازرسانی در یزد از سال ۷۵ تا ۹۲، پنج هزار کیلومتر بوده و در دوره این دولت دو هزار و ۴۰ کیلومتر انجام شده است.

رئیس شورای اداری استان یزد بیان کرد: در زمینه پذیرش اشتراک هم در سالهای ۷۵ تا ۹۲ تعداد ۳۰۳ هزار و ۸۷۴ مشترک بوده و در این دولت این آمار ۹۵ هزار مورد بوده است.

استاندار یزد ادامه داد: حجم جایگزینی سوخت مایع در صنعت استان یزد هم از سال ۷۵ تا ۹۵ به مقدار یک میلیون و ۱۹۱ هزار متر مکعب در ساعت بوده که در این دولت این میزان ۸۲۳ هزار و ۹۶۰ متر مکعب بر ساعت بوده است.

منبع: تسنیم
 

 

بخش نظردهی بسته شده است..