مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری یزد:

بزرگترین سفره هفت سین ایرانی در یزد برپا می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با اشاره به برنامه‌های این اداره کل در زمینه گردشگری در نوروز یزد گفت: بزرگترین سفره هفت سین ایرانی در یزد برپا می‌شود.

به گزارش یزدی نیوزفاطمه دانش یزدی در نشست شورای فرهنگ عمومی استان یزد که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد برگزار شد اظهار داشت: ۱۸ سازمان مردم نهاد استان یزد اعلام آمادگی کردند که در برنامه‌های جشنواره‌های نوروزی یزد همکاری داشته باشند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد خاطرنشان کرد: جشنواره‌های فرهنگی متفاوتی برای ایام نوروز امسال پیش‌بینی شده که در روزهای مختلف به صورت کامل اجرایی می‌شود.

وی ادامه داد: با فرمانداری شهرستان‌های مختلف استان همکاری صورت گرفته که روز خاصی از ایام نوروز به عنوان روز شهرستان‌ها در نظر گرفته شود و ویژه برنامه‌های خاص این شهرستان در آن روز برگزار شود.

دانش یزدی تصریح کرد: روز دوم فروردین به نام روز یزد و روز شهرستان‌های اشکذر، ابرکوه، بهاباد، تفت و خاتم هم به ترتیب از ششم تا یازدهم فروردین در نظر گرفته شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد افزود: از مهمترین جشنواره‌هایی که تا به امروز قطعی شده و حتما اجرا می‌شود، می‌توان به برپایی بزرگترین سفره هفت سین ایرانی در استان یزد، جشنواره نمایش‌خانه در ۱۰ نقطه استان یزد، جشنواره بانوی روستای استان یزد و همچنین جشنواره ستاره‌های گلی اشاره کرد.

وی ادامه داد: همچنین برنامه نوروز جهانی به صورت پایلوت در باغ جهانی پهلوان پور مهریز و توسط یکی از انجمن های گردشگری و میراث فرهنگی یزد برگزار می‌شود.

تسنیم

بخش نظردهی بسته شده است..