یزد رتبه نخست مبارزه با قاچاق کالا را در کشور کسب کرد

به گزارش یزدی نیوزفرمانده نیروی انتظامی استان یزد یکی از مصادیق اقتصاد مقاومتی را مقابله با قاچاق کالا دانست و گفت: استان یزد رتبه نخست مبارزه با قاچاق کالا را در کشور کسب کرد.
سردار ایرج کاکاوند در نشست شورای فرهنگ عمومی استان یزد که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد برگزار شد اظهار داشت: در بحث اقتصاد مقاومتی خوشبختانه با اقداماتی که در سطح استان انجام شد و فعالیت‌هایی که نیروی انتظامی داشت استان یزد امسال به عنوان استان برتر در بحث مبارزه با کالاق قاچاق شناخته شد.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به اینکه یکی از موضوعات مرتبط با اقتصاد مقاومتی بحث کنترل تصادفات بود، امسال در زمینه کاهش تلفات رتبه دوم و در بحث کاهش تصادفات جرحی رتبه نخست کشور را به خود اختصاص دادیم.

فرمانده انتظامی استان یزد به اقداماتی که در راستای کاهش تصادفات در یزد انجام شده اشاره کرد و گفت: بیش از ۱۲۰۰ نفر امسال نسبت به سال گذشته در استان یزد کمتر در تصادفات مجروح شدند.

کاکاوند خاطرنشان کرد: در ارتباط با موضوع سفرهای نوروزی و همچنین طرح‌های پایانی سال، نیروی انتظامی اقدامات همه جانبه‌ای انجام داده و آمادگی لازم برای اجرای طرح‌های ترافیکی و انتظامی وجود دارد.

وی تصریح کرد: نکته مهم لزوم همکاری همه دستگاه‌ها با نیروی انتظامی است و همه نهادها باید یک نیم نگاه امنیتی و انتظامی به برنامه‌هایی که اجرا می‌کنند داشته باشند تا شاهد وقوع هیچ مشکلی در ایام نوروز نباشیم.

فرمانده انتظامی استان یزد عنوان کرد: بحث خیابان قیام نیاز به ساماندهی دارد چرا که اگر به این صورت بماند لطمه‌ای فرهنگی به استان یزد می‌زند و کارشناسانی که به استان یزد می‌آیند اصلا این وضعیت را برای یک خیابان تاریخی نمی‌پذیرند.

کاکاوند اظهار داشت: لازم است با هم‌اندیشی همه اعضا در این حوزه، یک فکر جدی قبل از شروع تعطیلات برداشته و این خیابان ساماندهی شود تا مشکلی برای گردشگران و همچنین ظاهر زیبای بافت تاریخی یزد به وجود نیاید.

منبع: تسنیم
 

 

بخش نظردهی بسته شده است..