درآستانه سال نو:

شائبه گرانی قطاب و باقلوای یزد در ایام عید

با وجود افزایش قیمت مواد اولیه تولید شیرینی‌، قیمت شیرینی‌جات یزدی در آستانه ایام نوروز شائبه گرانی آن به گوش می رسد.

به گزارش یزدی نیوزاین در حالی است که رییس اتحادیه صنف قنادان و شیرینی فروشان یزد گفت: با وجود افزایش قیمت مواد اولیه تولید شیرینی‌، قیمت شیرینی‌جات یزدی در آستانه ایام نوروز گران نخواهد شد.

«محمدعلی جلایی» با اشاره به این که شیرینی‌های سنتی یزد از سوغات اصلی این استان هستند، اظهار کرد: با وجود این که مواد اولیه تولید شیرینی در سال جاری ۲۰ تا ۴۰ درصد گران شده است ولی تا بعد از ایام عید نوروز هیچ‌گونه افزایش نرخی از سوی اتحادیه قنادان اعمال نخواهد شد.
وی از شیرینی‌های معروف یزد را باقلوا، قطاب، چند لوز (لوز پسته، لوز نارگیل، لوز بید مشک و غیره)، نان برنجی و نان نارگیلی، پشمک یزدی، کیک یزدی و حاجی بادام یزدی و شیرینی یزدی مخلوط ذکر کرد و گفت: معمولاً بعید است که مسافران و گردشگران به شهر تاریخی یزد سفر کنند ولی از شرینی‌های خوشمزه یزد نچشند.
جلایی با اشاره به دسته‌بندی شیرینی‌جات یزدی به درجه ممتاز، درجه یک و مرغوب، در مورد قیمت انواع شیرینی‌های یزد گفت: قیمت باقلوا ممتاز هر کیلو ۲۶۶۰۰ تومان، درجه یک ۲۴۹۰۰ و مرغوب ۱۶۳۰۰ تومان و قیمت قطاب ممتاز ۱۶۹۵۰ تومان، درجه یک ۱۴۷۰۰ و مرغوب ۱۱۵۰۰ تومان و قیمت کیک یزدی ممتاز نیز ۱۱۰۰۰ تومان، درجه یک ۱۰۸۵۰ تومان و مرغوب ۸۲۰۰ تومان است.
وی ادامه داد: قیمت شیرینی یزدی مخلوط درجه‌ی ممتاز هر کیلو ۱۹۶۰۰ تومان، درجه یک ۱۶۵۰۰ و مرغوب ۱۲۶۵۰ تومان و قیمت نان نارگیلی ممتاز هر کیلو ۱۲۲۰۰ تومان، درجه یک ۱۲۰۰۰ تومان و مرغوب ۱۰۵۰۰ تومان و قیمت نان برنجی ممتاز نیز هر کیلو ۱۱۸۰۰ تومان، درجه یک ۱۱۰۰۰ تومان و مرغوب ۸۵۰۰ تومان است .
این مسئول قیمت لوز بیدمشک درجه ممتاز را هم ۳۵۶۰۰ تومان ، درجه یک ۳۴۴۰۰ تومان و مرغوب ۱۹۰۰۰ تومان به ازای هر کیلو ذکر کرد.
جلایی در پایان نیز ضمن توصیه به شهروندان و به ویژه میهمانان نوروزی در مورد پرهیز از خرید شیرینی از فروشندگان دوره‌گرد و وانت‌بارها، به ایسنا اظهار کرد: متاسفانه با وجود هشدارهای داده شده در مورد کیفیت نامطلوب محصولات عرضه شده توسط افراد دورگرد که برند شیرینی یزد را نیز خدشه‌دار می‌کنند، تاکنون برخورد و اقدام اساسی از سوی مسئولان مربوطه در این خصوص صورت نگرفته است.
 

 

بخش نظردهی بسته شده است..