۹۸درصد مالیات مصوب استان یزد وصول شده است

no-thumbs

دبیر شورای برنامه ریزی و توسعه استان گفت: در 10 ماه نخست امسال از مجموع هزار و 45 میلیارد تومان درآمد مصوب مالیاتی حدود هزار و 23میلیارد تومان یعنی 98 درصد بودجه مصوب وصول شده است.

به گزارش یزدی نیوزحمیدرضا نصیری زاده  در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان با بیان اینکه تنها ۲درصد از درآمد مالیاتی مصوب استان در ۱۰ ماه امسال وصول نشده است، اظهار کرد: درآمد این مدت استان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۱ درصد رشد نشان می دهد.
وی درآمد مالیات های مستقیم استان را شامل اشخاص غیردولتی، حقوق بخش عمومی، حقوق بخش خصوصی، مشاغل، مستغلات، ارث، نقل و انتقال سرقفلی، سهام و املاک، حق تمبر، سفته و اوراق بهادار۶۳۳ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: مازاد وصولی مالیات امسال نیز در مقایسه با سال قبل ۷۹ میلیارد تومان یعنی ۳۱ درصد افزایش یافته است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد با بیان اینکه آمار عملکرد درآمد استان به تفکیک، درآمدهای عمومی، مالیاتی، مالکیت دولت، خدمات و فروش کالا، جرائم و خسارات و درآمدهای متفرقه است ،از افزایش ۱۶ درصدی درآمدهای مالیاتی استان در سال آینده خبر داد.
نصیری زاده تأکید کرد: افزایش درآمدها، به معنی افزایش فشار بر مودیان مالیاتی نیست بلکه ناشی از شناسایی مودیان جدید است.
وی با بیان اینکه مالیات حقوق بخش عمومی در این مدت ۷۶ میلیارد تومان بوده، درحالی که مالیات مشاغل ۴۲ میلیارد تومان گزارش شده است ، ادامه داد: امسال درآمدهای حاصل از حقوق کارکنان دولت ۴۶ درصد افزایش یافته است.
دبیر شورای برنامه ریزی و توسعه استان یزد ، میزان مالیات‌های غیرمستقیم اعم از مالیات بر ارزش افزوده، عوارض خروج از کشور، شماره گذاری و نقل و انتقال اتومبیل را ۳۴۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این میزان در مقایسه با میزان مصوب ۲۵ درصد کاهش یافته است.
وی میزان درآمدهای ناشی از جرائم رانندگی درون و برون شهری را نیز ۲۴ میلیارد تومان اعلام و تصریح کرد: ۶۳درصد درآمد این بخش مربوط به جرائم درون شهری و مابقی مربوط به درآمدهای خارج از شهرها بوده است.
نصیری زاده در عین حال درباره تفکیک ماهانه درآمدهای مالیاتی نیز خاطرنشان کرد: عملکرد درآمدهای مالیاتی استان در تیرماه ، دی ماه و آذرماه بالاتر از میانگین مصوب بوده و در بقیه ماه ها نیز تقریبا برابر مصوبه تعیین شده بوده است.
در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان یزد علاوه بر استاندار یزد ، معاونان استاندار ، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و مدیران دستگاه ها نیز حضور داشتند و مباحثی درباره وضعیت بودجه استان در لایحه بودجه سال ۹۶ کشور و نیز برنامه ششم توسعه مطرح شد.

منبع: ایرنا

بخش نظردهی بسته شده است..