قیمت اینترنت از نصف هم کمتر شد

no-thumbs

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: در سه سال گذشته قیمت هر گیگ ترافیک اینترنت در تهران از 3600 تومان به 1400 تومان و در شهرستان‌ها از 3500 تومان به 905 تومان کاهش یافته است.

به گزارش یزدی نیوزمحمدجواد آذری جهرمی در ششمین دوره جایزه ملی کیفیت ICT در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از اقدامات دولت یازدهم برای کاهش قیمت اینترنت و توسعه زیرساخت‌های ارتباطی را تشریح کرد.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: یکی از دغدغه‌های جدی دولت یازدهم اشتغال است برای ایجاد اشتغال روی حوزه ICT حساب ویژه‌ای باز شده است.

وی گفت: یکی از شاهکارهای ایجاد اشتغال در حوزه ICT تولید محتوای داخلی است که نیازمند ایجاد بازار مصرف برای محتوای داخلی است.

جهرمی بر ضرورت افزایش رضایتمندی مشترکان در استفاده از سرویس‌ها تاکید کرد و گفت: از جمله مواردی که باعث بزرگ شدن حوزه ICT و ایجاد اشتغال می‌شود افزایش رضایتمندی مشترکان است که رضایت مشترکان دو بحث کیفیت و قیمت را شامل می‌شود.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با تشریح اقدامات دولت یازدهم برای کاهش نرخ اینترنت و دسترسی به شبکه گفت: در سال ۹۲ قیمت یک گیگابایت اینترنت در تهران ۳۶۰۰ تومان بود که اکنون به ۱۴۰۰ تومان کاهش یافته است. این رقم در شهرستان‌ها ۳۵۰۰ تومان بود که اکنون به ۹۰۵ تومان رسیده است.

وی با اشاره به اعمال دو بار تخفیف ۲۰ درصدی در قیمت اینترنت گفت: در مصوبه شماره  247 قیمت استفاده از ترافیک داخلی در بستر شبکه ملی اطلاعات ۵۰ درصد ارزان‌تر از ترافیک داخلی در نظر گرفته شده است.

جهرمی به حضور کمرنگ فعالان بخش مخابرات در ششمین دوره جایزه ملی کیفیت ICT  اشاره کرد و گفت: این حضور کمرنگ می‌تواند ناشی از گلایه فعالان این حوزه از روال داوری در سال‌های گذشته باشد که البته این بحث‌ها را داوری نکردیم اما تلاش داشتیم تا امسال این گلایه‌ها برطرف شود.

وی گفت: دو اپراتور تلفن همراه امسال در این ارزیابی‌ها شرکت نکردند زیرا به داوری سال‌های گذشته انتقاد داشتند.

بخش نظردهی بسته شده است..