دانش‌آموزان یزدی خود را از پرسشگری محروم نکنند

به گزارش یزدی نیوزاستاندار یزد از دانش‌آموزان استان خواست روحیهٔ پرسشگری و انتظار پاسخ‌دهی را در خود تقویت کنند.

سیدمحمد میرمحمدی در همایش تجلیل از برگزیدگان پرسش مهر رئیس‌جمهوری، پرسش مهر استاندار و نیز نشست صمیمی استاندار با رؤسای شوراهای دانش‌آموزی، فرهنگ پرسشگری و انتظار پاسخ‌دهی را دو موضوعی دانست که اگر تقویت شود بسیاری از مشکلات جامعه حل خواهد شد.

وی تشکیل شوراها و تشکل‌های دانش‌آموزی را ارزشمند دانست و گفت: شوراها به دانش‌آموزان یاد می‌دهند چگونه از خِرَد جمعی استفاده کنند؛ همفکری و همدلی کنند و چگونه منجر به توسعه شوند.

رئیس شورای آموزش و پرورش استان یزد شاخص‌های دانش‌آموز شایسته برای حضور در شوراهای دانش‌آموزی را جدّیت، علاقه و باور به هدف بیان کرد و ادامه داد: انتخابات شوراهای دانش‌آموزی موجب خواهد شد دانش‌آموزان ملاک افراد کاردان را بشناسند؛ رقابت کردن را بیاموزند و با شیوه‌های مدیریت آشنا شوند.

میرمحمدی تقویت ایده‌پردازی، رشد خلاقیت و مهارت‌افزایی را از مزایای شورای دانش‌آموزی دانست و از دانش‌آموزان خواست: نگرش‌های مثبت را در خود تقویت کنند؛ از منفی‌بافی دوری نمایند و تأثیرگذاری خود در جامعه را باور داشته باشند.

وی مشارکت در انتخابات دوازدهمین دورهٔ ریاست جمهوری و پنجمین دورهٔ شوراهای اسلامی شهر و روستا را عامل اقتدار ملی دانست و گفت: دانش‌آموزان با علم به اینکه سرنوشت ملّت و کشور با انتخابات رقم می‌خورد، برای انتخاباتی سازنده مشارکت کنند.

استاندار یزد با بیان اینکه افراد کارآمد، کسانی هستند که دارای قدرت تصمیم‌گیری، شجاعت، درک و فهم مسائل داخلی و خارجی هستند، اظهار امیدواری کرد: دانش‌آموزان برای کسب آشنائی با افراد کارآمد، تلاش و این آگاهی را به دیگران نیز منتقل کنند.

استان یزد جزو پنج استان برتر در پرسش مهر رئیس‌جمهوری شناخته شده است که دانش‌آموزان برتر استان در رشته‌های مقاله‌نویسی، شعر، انشا، داستان، نمایش‌نامه نویسی، فیلم کوتاه، نقاشی، کاریکاتور، پوستر، خوشنویسی، وبلاگ‌نویسی، عکاسی و تصویرسازی با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شدند.

 همایش تجلیل از برگزیدگان پرسش مهر رئیس‌جمهوری، پرسش مهر استاندار و نیز نشست صمیمی استاندار با رؤسای شوراهای دانش‌آموزی، با حضور «سیدمحمد میرمحمدی» استاندار یزد، «عباس حیدری» مدیرکل دفتر استاندار و روابط عمومی استانداری، «احمد شیرزاد» مدیرکل آموزش و پرورش استان، مسئولان، معلمان و کارشناسان آموزش‌وپرورش استان و دانش‌آموزان برگزیده در مجموعهٔ فرهنگی دانش‌آموز یزد برگزار شد.

 

بخش نظردهی بسته شده است..