تشکیل هفت کمیته برای ستاد تسهیلات نوروزی در یزد

no-thumbs

دبیر ستاد تسهیلات نوروزی شهرداری یزد گفت: برای استقبال هرچه بهتر از مهمانان نوروزی هفت کمیته در ستاد تسهیلات نوروزی تشکیل شده است.

به گزارش یزدی نیوزمدیر حوزه شهردار یزد با اعلام خبر تشکیل ستاد تسهیلات نوروزی شهرداری یزد گفت: در جهت رفاه و خدمات رسانی هرچه بیشتر به مسافرین و میهمانان نوروزی، ستاد تسهیلات نوروزی متشکل از هفت کمیته مختلف در اوایل دی ماه تشکیل شده و کار خود را شروع کرده است.

حسین ساجدی‌فر اظهار داشت: کمیته‌های هفت گانه ستاد تسهیلات نوروزی شامل کمیته زیباسازی، فرهنگی و اطلاع رسانی، نظارت، خدمات شهری، حمل و نقل و ترافیک، پشتیبانی، تشریفات و اسکان است که هر کدام در بخش‌های مختلف عهده‌دار مسئولیت‌های ویژه‌ای هستند.

وی با اشاره به اهمیت ضرورت هماهنگی بین ارگان‌های مختلف گفت: در جهت هماهنگی های بیشتر و ارائه خدمات بهتر، شهرداری جلسات متعددی با ادارات مختلف مثل پلیس راهور، نیروی انتظامی ، هلال احمر و اوقاف داشته و همچنین مسئولین کمیته ها نیز با زیر مجموعه‌های خود جلساتی تشکیل داده اند و در جهت هر چه بهتر برگزار شدن امور ستاد تسهیلات نوروزی بحث و تبادل نظر نموده و برنامه ریزی هایی را اتخاذ کرده اند.

دبیر ستاد تسهیلات نوروزی شهرداری یزد اظهار داشت: شهرداری و سازمانهای وابسته به شهرداری در طول شبانه روز به شهروندان خدمات رسانی می‌کنند و برای استقبال از بهار از هیچ کوششی دریغ نکرده و با تمام توان خدمات رسانی لازم را انجام خواهند داد و برای ارائه خدمات مطلوب برنامه ریزی های لازم انجام شده است.

ساجدی‌فر با بیان این که وظایف کمیته‌های مختلف مشخص شده است اذعان داشت: بعضی از کمیته ها یا زیرمجموعه آنها مانند کمیته زیباسازی باید قبل از سال نو وظایفی که عهده دار شده اند را به پایان رسانده باشند.

وی با بیان این که کمیته زیبا سازی متشکل از سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی، سازمان سیما و منظر و فضای سبز شهری، اداره اجرائیات، کنترل و انتظامات است افزود: سازمان سیما ومنظر و فضای سبز شهری باید در جهت زیبا سازی فضای شهری اقداماتی همچون کاشت گل و گیاه در مکان‌هایی که احتیاج به گل‌کاری دارند انجام دهد و علاوه بر این نسبت به تأمین روشنایی مناسب، امکانات سرویس بهداشتی، تجهیز نمازخانه و فضای پارک‌های سطح شهر را جهت استفاده همشهریان و میهمانان آماده کند.

ساجدی‌فر در ادامه توضیح وظایف کمیته زیبا سازی شهر گفت: سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی هم باید قبل از سال نو بنرهای خوش آمدگویی و مطالب فرهنگی را چاپ و در سطح شهر نصب نماید و بسته های فرهنگی که قرار است به مردم اهدا شود را آماده کرده باشند؛ همچنین با گروه های تئاتر و هنرمندانی که باید برای این ایام برنامه اجرا کنند هماهنگی لازم را نموده باشند.

دبیر تسهیلات نوروزی تاکید کرد: قبل از سال نو اداره اجرائیات کنترل و انتظامات باید نسبت به جمع آوری سد معبر و سازماندهی دست فروشان و دوره گردها اقدام کرده باشد و در ایام نوروز نیز با نظارت مستمر، مانع از ایجاد سد معبر در تمامی معابر به ویژه معابر اصلی شوند.

یزد اوا 
 

 

بخش نظردهی بسته شده است..