مشارکت خیران در احداث ۳۷ مدرسه استان یزد

no-thumbs

رئیس هیئت مدیره مجمع خیران مدرسه‌ساز استان یزد گفت: در سال جاری خیران مدرسه‌ساز ۳۸ میلیارد تومان برای ساخت و تکمیل ۳۷ مدرسه در سطح استان کمک کرده‌اند.

به گزارش یزدی نیوزامیرحسین رادمنش، رئیس هیئت مدیره مجمع خیران مدرسه‌ساز استان یزد  در جلسه شورای آموزش و پرورش اظهار کرد: در سطح استان یزد ۸ هزار و ۸۰۰ کلاس درس برای ۲۰۳ هزار دانش‌آموز وجود دارد که ۳۵ درصد از این تعداد کلاس درس نیاز به بازسازی کامل دارد.
وی افزود: با توجه به اینکه برای بازسازی این کلاس‌ها به۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است، افزود: اگر دولت۲۵۰میلیارد تومان از این میزان را کمک کند، مجمع خیران مدرسه‌ساز استان نیز طی ۵ سال بقیه آن را تأمین خواهد کرد.
رادمنش ادامه داد: تنها در سال جاری خیرین مدرسه ساز۳۸میلیارد تومان برای ساخت و تکمیل  ۳۷ مدرسه در سطح استان کمک کرده اند که درصورت حمایت دولت می‌توان طی چند سال همه مدارس فرسوده را بازسازی کرد.
وی بیان کرد: با توجه به اینکه متأسفانه هیچ‌گونه شناسنامه‌ای از ساختمان های مدارس استان وجود ندارد و در صورت بروز هر اشکالی برای رفع آن با مشکل مواجه می‌شویم، پیشنهاد می‌کنیم تهیه شناسنامه برای تمام مدارس در دستور کار قرار گیرد.
رئیس مجمع خیران مدرسه‌ساز استان یزد تأکید کرد: در این شناسنامه‌ها نوع ساخت، قدمت و نقشه مدرسه مشخص شود و به منظور پیگیری و اجرا به وزارت آموزش و پرورش ارسال شود.
رادمنش تصریح کرد: تهیه این نقشه ساختمان و تدوین شناسنامه برای مدارس، نقش مهمی در جلوگیری از مشکلات احتمالی خواهد داشت.

منبع: ایکنا
 

 

بخش نظردهی بسته شده است..