تهیه شناسنامه ساختمان‌های مدارس یزد یک ضرورت است

به گزارش یزدی نیوزرییس مجمع خیران مدرسه‌ساز استان یزد با بیان این که مجمع خیرین مدرسه‌ساز یزد آمادگی دارد با همکاری دولت نسبت به بازسازی و مقاوم‌سازی تمام مدارس و کلاس‌های استان اقدام کند، گفت: تهیه شناسنامه برای ساختمان‌های مدارس استان ضروری است.

 امیرحسین رادمنش در جلسه شورای آموزش و پرورش یزد، اظهار کرد: در سطح استان یزد ۸۸۰۰ کلاس درس برای ۲۰۳ هزار دانش‌آموز وجود دارد که ۳۵ درصد از این تعداد کلاس‌ها نیاز به بازسازی کامل دارند.

وی با اشاره به این که برای بازسازی این کلاس‌ها به ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است، افزود: اگر دولت ۲۵۰ میلیارد تومان از این میزان را کمک کند، مجمع خیران مدرسه‌ساز استان نیز طی پنج سال بقیه آن را تأمین خواهد کرد.

رادمنش گفت: تنها در سال جاری خیرین مدرسه ساز ۳۸ میلیارد تومان برای ساخت و تکمیل ۳۷ مدرسه در سطح استان یزد کمک کردند که در صورت حمایت دولت می‌توان طی چند سال همه مدارس فرسوده را بازسازی کرد.

رییس هیات مدیره مجمع خیران مدرسه‌ساز استان یزد بیان کرد: با توجه به اینکه متأسفانه هیچ‌گونه شناسنامه‌ای از ساختمان‌های مدارس استان وجود ندارد و در صورت بروز هر اشکالی برای رفع آن با مشکل مواجه می‌شویم، پیشنهاد می‌کنیم تهیه شناسنامه برای تمام مدارس در دستور کار قرار گیرد. در این شناسنامه‌ها نوع ساخت، قدمت و نقشه مدرسه مشخص شود و به منظور پیگیری و اجرا به وزارت آموزش و پرورش ارسال شود.

رادمنش گفت: تهیه این نقشه ساختمان و تدوین شناسنامه برای مدارس، نقش مهمی در جلوگیری از مشکلات احتمالی خواهد داشت.

منبع: ایسنا
 

 

بخش نظردهی بسته شده است..