رئیس سازمان نظام پزشکی کشور:

کمترین شکایت از پزشکان در استان یزد

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور با اشاره به اینکه میزان شکایت‌های واصله در دادسراهای نظام پزشکی امسال نسبت به سال گذشته ۵تا ۷ درصد کاهش داشته است، گفت: در این مدت کمترین شکایت از پزشکان در استان یزد بوده است.

به گزارش یزدی نیوزعلیرضا زالی در نشست خبری  مبنی بر آخرین آمار خطاهای پزشکی در کشور، اظهار داشت: خوشبختانه در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ما با کاهش شکایت واصله در دادسراهای نظام پزشکی مواجه بوده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه حدود ۲۱۰ دادسرای نظام پزشکی در سراسر کشور داریم، گفت: تشکیل پرونده در دادسراها از اولین گام شکایت به شمار می‌رود که امسال با کاهش ۱۹ درصدی تشکیل پرونده در دادسراها مواجه بوده‌ایم.

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور  ادامه داد: درصورتی‌که پرونده در دادسرا تشکیل شود یا شاکی مجاب شده که پرونده را پیگیری نکند یا مختومه اعلام می‌شود یا اینکه پرونده جهت بررسی بیشتر به هیأت بدوی واصل می‌شود.

زالی اضافه کرد: ۲۱۴ هیأت بدوی در نظام پزشکی کشور داریم که خوشبختانه امسال نیز ۱۳.۴ درصد قدرمطلق پرونده‌های تشکیل‌شده در هیأت‌های بدوی کاهش یافته است.

وی بابیان اینکه کمترین شکایت از پزشکان در سال جاری در استان یزد بوده است، خاطرنشان کرد: مجموع پرونده‌های شاکی تشکیل‌شده درکل کشور در نظام پزشکی در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۳، ۱۱۸ درصد کاهش داشته است.

منبع: فارس
 

 

بخش نظردهی بسته شده است..