۴۵ درصد تولیدات کشاورزی یزد مربوط به محصولات کم آب‌خواه

به گزارش یزدی نیوزرئیس جهاد کشاورزی استان یزد با اشاره به اینکه سیاست تولید محصولات کشاورزی در یزد در کاهش مصرف آب است، گفت: ۴۵ درصد تولیدات کشاورزی یزد مربوط به محصولات کم آب‌خواه است.

سیدجمال سجادی‌پور در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد اظهار داشت: استان یزد از لحاظ سطح زیرکشت، تقریبا زیر یک درصد کشور را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: با وجود این مقدار سطح زیرکشت، حدود یک و نیم درصد تولید محصولات کشاورزی کشور در استان یزد تولید می‌شود و بهره‌وری در استان یزد در بخش محصولات کشاورزی بسیار خوب است.

رئیس جهاد کشاورزی استان یزد با بیان اینکه تولیدات بخش کشاورزی استان یزد یک میلیون و ۵۵۰ هزار تن است، افزود: نکته قابل تامل در این زمینه این است که از این میزان حدود ۳۱۵ هزار تن در حوزه تولیدات دامی و ۳۸۰ هزار تن محصولات گلخانه‌ای است.

سجادی‌پور با بیان اینکه تنوع محصولات گلخانه‌ای استان یزد زیاد است، خاطرنشان کرد: این موضوع نشان می‌دهد که حدود ۷۰۰ هزار تن از محصولات کشاورزی استان یزد که حدود ۴۰ تا ۴۵ درصد تولید استان از محل ۶ درصد آب یزد انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه این موضوع به دلیل سوق پیدا کردن سیاست تولید محصولات کشاورزی استان یزد به تولید محصولات کم آب‌خواه و آب مجازی است، گفت: امروز یکی از مزیت‌های استان یزد این است که در تولید محصولات گوشت مرغ و شیر حداقل مازاد جمعیت استان یزد تولید داریم.

رئیس جهاد کشاورزی استان یزد افزود: در بحث تخم مرغ هم به همین صورت است که تقریبا مازاد جمعیت استان یزد تولیدات تخم مرغ استان یزد است.

منبع: تسنیم
 

 

بخش نظردهی بسته شده است..