۱۰ درصد کشتار طیور در یزد غیراصولی است

به گزارش یزدی نیوزعضو هیئت رئیسه شورای شهر با بیان این‌که کشتار خانگی انواع طیور خانگی نقش مهمی در تشدید شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان ایفا می‌کند، گفت: در یزد بیش از ۱۰ درصد کشتار انواع مرغ و خروس و پرندگان به صورت خانگی و غیراصولی انجام می‌شود.

«سیدمحمدرضا مدرسی» در جلسه علنی شورای اسلامی شهر یزد که با حضور همه اعضای شورای شهر برگزار شد، ضمن عرض تسلیت ایام فاطمیه در خصوص مشاهده شدن چند مورد آنفلوانزای فوق حاد مرغی در شهر یزد،‌ اظهار کرد:‌ بیش از ۱۰ درصد جمعیت شهر یزد افراد غیرایرانی هستند که بنا به اعتقادات دینی خود بعد از نگهداری انواع مرغ خروس در منازل نسبت به ذبح خانگی آنها اقدام می‌کنند.

وی با بیان این‌که کشتار خانگی انواع پرندگان نقش مهمی در تشدید شیوع این بیماری نوع ظهور در استان و شهر یزد می‌شود، گفت: به‌عبارت دیگر بیش از ۱۰ درصد کشتار انواع مرغ و خروس و پرندگان در سطح شهر یزد به‌صورت خانگی و غیراصولی انجام می‌شود و این امر بسیار مهم است.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر یزد برنامه‌ریزی جدی و سریع در راستای کاهش شیوع آنفلوانزای فوق حاد مرغی بین پرندگان خانگی در یزد را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: طبق بررسی‌های انجام شده کانون شیوع این بیماری در استان، شهر یزد شناخته شده است.

مدرسی اطلاع‌رسانی عمومی با هدف آگاه‌سازی افکار اقشار مختلف جامعه را یکی از راهکارهای موثر در راستای جلوگیری از شیوع این بیماری در نقاط مختلف دانست و گفت: طبق گزارش‌های رسیده تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار انواع مرغ پرنده مبتلا به این بیماری معدوم‌سازی شدند.

 وی با اشاره به ضرورت همکاری بین بخشی به‌منظور کنترل این بیماری در استان و شهر یزد، یادآور شد: شهرداری با کمک دانشگاه علوم پزشکی محلی برای کشتار مرغ و انواع پرنده به‌صورت اصولی ویژه اتباع خارجی ساکن در شهر یزد تعیین و معرفی کند.

منبع: ایسنا
 

 

بخش نظردهی بسته شده است..