یک فعال اجتماعی:

معرفی یزد به عنوان پایتخت گردشگری مذهبی و معنوی جهان

مسئول دبیرخانه بین المللی «یزد، حسینه ایران» پیشنهاد کرد که با توجه به ظرفیت‌های بی‌نظیر یزد، این استان به عنوان پایتخت گردشگری مذهبی و معنوی جهان معرفی شود.

به گزارش یزدی نیوز«سیدحسن حسینی» در نشستی که با حضور معاون رییس جمهور و ریس سازمان میراث فرهنگی کشور با فعالان حوزه گردشگری یزد برگزار شد، گفت: با توجه به تنوع ظرفتی‌ها و برنامه‌های مذهبی همچون وجود روضه‌ها در ۳۶۵ روز سال، سبک خاص عزاداری‌ها همچون سینه‌زنی و نخل‌برداری ، وجود  مساجد، امامزادگان و تکایای منحصر به فرد، جشن‌های فاخر همچون نیمه شعبان و غدیر، آیین‌ها و مراسم‌های خاص اقلیت‌های دینی و مذهبی، می‌توان یزد را به عنوان پایتخت گردشگری مذهبی و معنوی جهان معرفی  کرد.

وی خاطرنشان کرد: استقبال گردشگران داخلی و خارجی از برنامه‌های مذهبی یزد و تاثیرگذاری فرهنگی این مراسم‌ها  در چند سال اخیر نشان از اهمیت  توجه به این موضوع دارد.

به گفته حسینی،  خوشبختانه از هفت سال پیش برای اولین بار در یزد با همکاری خوب سازمان میراث فرهنگی برای حضور گردشگران خارجی در آیین‌های مذهبی استان برنامه‌ریزی شد به نحوی که امسال نزدیک به ۸۰۰ گردشگر از ۲۸ کشور دنیا در برنامه‌های عزاداری و جشن‌ها شرکت کردند.

مسئول دبیرخانه بین‌المللی «یزد، حسینه ایران» در پایان با درخواست حمایت از همه مسئولان استان به ویژه سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ابراز امیدواری کرد که با همکاری بین سازمان‌ها و نهادهای متولی این امر بتوان یزد را به عنوان پایتخت گردشگری مذهبی و معنوی جهان معرفی و به عنوان یک مقصد گردشگری مذهبی مطرح کرد.

منبع: ایسنا
 

 

بخش نظردهی بسته شده است..