انتقاد جهانگیری از برهم زنندگان سخنرانی ها:

اجازه ندهید عده ای افراد بی قانون آرامش انتخابات و جلسات سیاسی را برهم بزنند

معاون اول رییس جمهوری با انتقاد از کسانی که سخنرانی های مقامات سیاسی و فعالان حزبی را بر هم می زنند، خطاب به مجریان انتخابات گفت: اجازه ندهید عده ای افراد بی قانون آرامش انتخابات و جلسات سیاسی را برهم بزنند.

به گزارش یزدی نیوزمعاون اول رییس جمهوری در همایش سراسری مجریان انتخابات ۱۳۹۶با بیان اینکه انتخابات دستاورد بی بدیل نظام است ، گفت: صندوق رای هم به اعتبار زیادی گویاترین زبان در سخن گفتن با نظام است و نظام نیازمند است اعتماد مردم را به سمت خود جلب کند و بهترین صحنه برای این موضوع صحنه انتخابات است.

جهانگیری افزود: نظام می تواند با جلب اعتماد مردم کار آمدی خود را که کار آمدی نظام و مقبولیت و مشروعیت نظام است به نمایش بگذارد و نظامی که کار آمد نباشد مقبولیت لازم خود را از دست داده است .
وی ادامه داد: باید تلاش کنیم نخبگان به صحنه بیانید و حضور آنها و حضور گروه های مرجع می تواند به مشارکت انتخابات کمک کند و با مشارکت مردم فرصت های جدیدی ایجاد خواهد شد و امنیت وثبات افزایش می یابد و تهدیدات وآسیب ها کاهش می یابد .
معاون اول رییس جمهوری با اشاره به راهپیمایی مردم در ۲۲ بهمن ماه سال جاری ، گفت: حضور ملت چقدر فضا را تغییر داد؛ بنابراین با مشارکت در انتخابات چه فرصتهای طلایی پیش روی کشور ایجاد نخواهد شد .
جهانگیری افزود: باید تلاش کنیم درک مشترک میان مردم و دولت فراهم کنیم و شما مجریان رابطه دولت ومردم هستید و هرچه تعامل شما با ملت بیشتر باشد شانس حضور مردم در انتخابات افزایش خواهد یافت .
وی اضافه کرد: وقتی مردم مطمئن شوند که آنها را فقط برای روز انتخابات نمی خواهند و مطالبات آنها مورد توجه قرار می گیرد حضور جدی تری خواهند داشت بنابراین باید سیاست همدلی وهمزبانی که جزء سیاست های جدی دولت است مورد توجه قرار گیرد .
معاون اول رییس جمهوری گفت: باید تلاش کنیم احزاب و گروه های سیاسی شناسنامه دار حضور فعال در صحنه داشته باشند و اجازه ندهید عده ای افراد بی قانون آرامش انتخابات و جلسات سیاسی را برهم بزنند .
جهانگیری تصریح کرد: مگر می شود قبول کرد حزبی قانونی در دانشگاهی سخنرانی کند و چند نفر بروند وبگویند برهم می زنیم و گاهی معاون رییس جمهوری و یا وزیر می خواهد برای سخنرانی برود و گفته می شود ما نمی گذاریم؛ شما که هستید که اجازه نمی دهید ؟
وی افزود: این قبیل اقدامات جز در اوایل انقلاب توسط گروهک ها که اجازه نمی دادند سخنرانی ها برگزار شود صورت نمی گرفت؛ بنابراین همه گروهها باید فرصت داشته باشند .
معاون اول رییس جمهوری خاطر نشان کرد: در این زمینه صحبت های مفصلی با مقام معظم رهبری داشته ام و همه جریانات سیاسی نزد مقام معظم رهبری مساوی هستند و ایشان به همه آنها علاقه مند است .
جهانگیری گفت: به عنوان دولت با قانون زندگی می کنیم و هر حزبی که طبق قانون مجوز داشته باشد باید امنیت آن را فراهم کنیم تا به فعالیتش ادامه دهد چرا که موجب افزایش نشاط سیاسی و مشارک حداکثری در انتخابات خواهد شد .
وی افزود: امروز نیازمندیم که انتخاباتی با مشارکت حداکثری برگزار شود چراکه خیلی از تهدیدات را این انتخابات دور می کند و فرصت های زیادی را برای کشور فراهم خواهد کرد .
معاون اول رییس جمهوری اضافه کرد: نگذاریم به خاطر چهارنفر که توجهی به منافع ملی ندارند مشارکت مردم کمرنگ شود و دولت تدبیر و امید خود را متعهد به قانون ، شرع واخلاق می داند تا انتخابات قانونمند برگزار کند .
جهانگیری افزود: با شناختی که از همه همکاران دارم به فضل الهی با وجود وزیر عالم و دلسوز وباکفایت و همکاران ارجمند آن، قادرهستید چنین انتخاباتی را در تراز نظام برگزار کنید .
وی اضافه کرد: با برگزاری چنین انتخاباتی هم رهبری و هم مردم خوشحال خواهند شد و لازم می دانم تاکید کنم که همه اقداماتی که در دولت در بخش سیاسی، اقتصادی و اجرایی صورت می گیرد ، تحت مدیریت رییس جمهوری است و ایشان برای پیشرفت مسایل کشور وقت کافی می گذارند و مدیریت جدی به خرج می دهند .
معاون اول رییس جمهوری خاطر نشان کرد: رییس جمهوری، هم جایی که موضوعاتی شبیه برجام باشد وارد می شود و هم جاهایی که به بنده محول می کند از ما جواب می خواهند .
جهانگیری افزود: به عنوان مثال در موضوع خوزستان به رغم اینکه بنده برای رسیدگی به این استان رفته بودم ولی خودشان به استان رفتند تا از نزدیک اقدامات صورت گرفته و پیشرفت های حاصله را مشاهده کنند .

بخش نظردهی بسته شده است..