تلاش برای تجمع انتخاباتی در چهارشنبه سوری

به گزارش یزدی نیوزمعاون امنیتی انتظامی وزارت کشور گفت: جریانی قصد دارد در نوروز در مکانی خاص جمع شود و در چهارشنبه آخر سال کار انتخاباتی کنند.

حسین ذوالفقاری معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور در همایش سراسری مجریان انتخابات که در وزارت کشور برگزار شد با اشاره به تدابیر امنیتی صورت گرفته در اجرای انتخابات سال ۹۶، اظهار داشت: رسانه‌های خارجی می‌گویند چرا در ایران اقدام تروریستی صورت نمی‌گیرد به گونه‌ای که حتی ما را با همکاری با تروریست‌ها متهم می‌کنند اما واقعیت ماجرا اینجاست که اقداماتی که در حوزه امنیتی صورت می‌گیرد مانع از بروز هرگونه تهدید، بحران یا تحرکات امنیتی در ایران شده است.

وی تاکید کرد: ما در سه سال و نیم گذشته یک مورد بحران امنیتی در حوزه سیاسی و یا اجتماعی نداشتیم که دلیل آن رویکردی است که در همه موضوعات داشتیم و همواره در طول این مدت و مناسبت‌های مختلف از سوی دشمنان تهدیداتی علیه ما مطرح می‌شده است. همچنان که در همین ایام فاطمیه تهدیداتی امنیتی داشته‌ایم که به لطف خدا توانستیم با اطلاع‌رسانی دقیق بر اوضاع مسلط شویم.

معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور  در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تدابیر صورت گرفته امنیتی برای برگزاری کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین تصریح کرد: نگرانی‌هایی در زمان برگزاری کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین در تهران وجود داشت که الحمدالله مشاهده کردید چطور به صورت منظم این همایش برگزار شد و امنیت در کشور برقرار بود.

ذوالفقاری به ارائه آمار سرقت در کشور نیز اشاره‌ای داشت و گفت: ما در ۹ سال قبل بر اساس آمارها متوسط در هر سال سی و دو درصد رشد ثبت سرقت داشتیم بخشی به خاطر سیستم‌هایی بود که ایجاد شد و مشکل را کم کرد ما امروز شاهد کاهش آن هستیم و در مجموع جرایم توقف رشد جرایم را داشتیم.

وی با بیان اینکه ۳ نوع تهدید در کشور وجود دارد گفت: تهدید اول تهدیدات مربوط به کشورهای متخاصم است که تهدیدات آنها مستمر است یک دسته دیگر مربوط به گروه‌های تروریستی و معاند است که فعالیت آنها نیز تداوم دارد که این فعالیت در زمان برگزاری انتخابات‌ها فعال‌تر می‌شود.

معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور ، سومین تهدید را آسیب‌های داخلی عنوان کرد و گفت: زمانی که آسیب‌های داخلی کنترل نشود و جرایم داخلی افزایش یابد بر دو حوزه دیگر نیز تاثیرگذار است.

ذوالفقاری به برخی آمارسازی‌های غیرواقعی از سوی جریان نفاق و سلطنت‌طلبان اشاره کرد و گفت: متاسفانه مردم از روی ناآگاهی این آمارهای غیرواقعی را دست به دست می‌کنند که این آمارها نیز هدفش تنها تخریب دولت نیست بلکه هدف اصلی آنها نشانه گرفتن اصل نظام است.

وی ادامه داد اخیرا آماری داده‌اند که قبل از انقلاب ۱۷۰ دانشگاه در کشور ساخته‌اند این تردیدها و شبهات را در سطح جامعه پمپاژ می‌کنند و دیگر دنبال آن نمی‌روند که آیا این آمار واقعی است یا خیر؟

معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور به اشراف کامل جامعه اطلاعاتی و امنیتی کشور در واکنش به تهدیدات اشاره کرد و گفت: جامعه امنیتی و اطلاعاتی خبر دارند که فعالیت گروهک‌ها معاند در سال آینده و در آستانه انتخابات تشدید می‌شود البته ما نظارت دقیقی بر هر نوع تحرکات خواهیم داشت.

ذوالفقاری تصریح کرد: این گروه‌ها شدیدا به دنبال یارگیری در داخل کشور هستند و مسئله «ترامپیسم» نیز مزید بر علت شده که این موضوع تدابیر خود را می‌طلبد.

وی با تاکید بر اینکه اگر وحدت، اخلاق و قانون زیر پا گذاشته شود احتمال تنش‌ها و ناآرامی‌ها در زمان انتخابات وجود خواهد داشت گفت: هیچ مرجع، شخص یا کاندیدایی حق انتشار آمار انتخابات را ندارد.

معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور در بخش دیگری از سخنان خود به ملاحظات اصلی انتخابات که مورد وفاق ملی است اشاره کرد و اظهار داشت: این ملاحظات در ۹ بند تنظیم شده که به ترتیب وحدت ملی و صیانت از سرمایه اجتماعی، تعامل همه دستگاههای امنیتی، سیاسی، نظارتی و اجرایی با کاندیداها، الزام همگان به رعایت قانون، ممنوعیت تحریک احساسات مخصوصا در مناطقی که اقوام و مذاهب مختلفی وجود دارد، ممنوعیت دادن وعده‌های خارج از مسئولیت و توان توسط کاندیداها، ممنوعیت انتشار نتایج قبل از وزارت کشور، ممنوعیت دخالت غیرقانونی در انتخابات، پیشگیری و برخورد سریع با جرایم و هرگونه تخریب و بند آخر که به تازگی با همکاری دستگاه‌های قضایی و امنیتی گنجانده شده است دستگیری افراد خاص سیاسی یا بستن ستاد تبلیغات افراد باید با مشورت ستاد امنیت استان یا کشور صورت گیرد.

ذوالفقاری ادامه داد: ستاد امنیت انتخابات تعطیلی یا غیرتعطیلی نمی‌شناسد و این موضوع امر مهمی است که باید به آن توجه شود و باید از همه ظرفیت‌های موجود استفاده کرد تا انتخابات با امنیت کامل برگزار شود.

وی ادامه داد: وزارت کشور امنیت انتخابات را از چندین ماه قبل آغاز کرده و از تمام ظرفیت‌ها در برقراری امنیت در انتخابات استفاده خواهد کرد.

معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور  در بخش دیگری از سخنانش به اشاره به چهارشنبه آخر سال و ایام نوروز گفت: برقراری امنیت این دو مناسبت از دیگر کارویژه‌های ستاد امنیت انتخابات و شورای تامین استان‌هاست.

ذوالفقاری ادامه داد: جریانی قصد دارد در نوروز در مکانی خاص جمع شوند و خبر داریم که این جریان در چهارشنبه آخر سال می‌خواهند برای انتخابات شروع کنند که ما باید احکام تنش‌زا و تحرکات را به درستی مراقبت و امنیت را برای آنها تقویت کنیم.

وی تاکید کرد: اگر وحدت، اخلاق مورد توجه قرار نگیرد باید احتمال تنش و ناآرامی را در زمان انتخابات داشته باشیم.

منبع: تسنیم
 

 

بخش نظردهی بسته شده است..