فعالیت مستمر یزددر توسعه پژوهش های فرهنگی و اجتماعی

به گزارش یزدی نیوزهجدهمین دوره معرفی پژوهش های برتر فرهنگی، هنری و اجتماعی استان و تجلیل از ایده های برتر اولین جشنواره ترویج کتاب و کتابخوانی در غرفه برنامه های جنبی نمایشگاه کتاب و رسانه های دیجیتال و با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد صورت گرفت.

در ابتدای این برنامه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد بیان کرد:شورای پژوهشی این اداره کل یکی از شوراهای قدیمی استان در حوزه فرهنگی و اجتماعی با قدمت ٢٣ ساله می باشد که همواره به فعالیت مستمر می پردازد.

«علی غیاثی ندوشن» افزود: عمده فعالیت این شورا در راستای اجرای پیگیری موضوعات پژوهشی با گرایش های  فرهنگی، هنری و اجتماعی می باشد و هر ساله تقدیر از پژوهشگران برتر در این زمینه صورت می گیرد.

غیاثی ندوشن گفت: بر این مبنا در سال جاری ٣٠ اثر پژوهشی به مرحله داوری رسیده و از این میان سه اثر برتر و یک اثر شایسته تقدیر معرفی و تجلیل می شود.

وی ادامه داد: طرحی از شش ماه گذشته با عنوان معرفی ایده های برتر ترویج کتاب و کتاب خوانی در استان آغاز و ایده های زیادی به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: در این جشنواره نیز هشت ایده برتر برای تجلیل انتخاب شده است که امید است در سال های آینده با اطلاع رسانی بیشتر بتوانیم ایده های موثرتر و با قابلیت های بالاتری را شاهد باشیم.

غیاثی در پایان از حضور و استقبال ارزشمند مردم در روزهای آغازین نهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان یزد تشکر کرد و یزد را شهری متمدن و غنی از ارزش های فرهنگی معرفی کرد.

دراین مراسم با توجه به ٣٠ اثر پژوهشی که به مرحله داوری رسیده است از سه پژوهش برتر و یک پژوهش شایسته تقدیر با اهدا لوح سپاس و جوایزی تقدیر شد و بخش دیگری از برنامه به تجلیل از هشت ایده برتر از جشنواره ترویج کتاب و کتابخوانی اختصاص یافت.

بخش نظردهی بسته شده است..