تفاهم‌نامه تشکیل مراکز آموزش‌های پیش از ازدواج در یزد

به گزارش یزدی نیوزتفاهم‌نامه تشکیل مراکز آموزش‌های پیش از ازدواج با حضور رییس کل دادگستری استان یزد، مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان و مدیر کل بهزیستی و رییس جامعه سردفتران استان یزد امضا شد .

 «محمدرضا حبیبی» رییس کل دادگستری استان یزد در حاشیه امضای این تفاهم‌نامه، گفت : یکی از دلایل عمده اختلافات خانوادگی عدم آشنایی زوجین با حقوق و وظایف خود در زندگی مشترک است که می‌توان این کمبود و خلأ را با آموزش رفع کرد .

وی تصریح کرد: آموزش مهارت‌های زندگی از سوی زوجین، متضمن یک عمر زندگی مشترک بهتر و با دوام‌تر خواهد بود .

این مقام قضایی با اشاره به مستمسک قانونی اجرای این طرح، اظهار کرد: هر کار فرهنگی و تدابیر فرهنگ‌سازی باید در چارچوب قوانین و مقررات و مجرای قانونی انجام شود و این طرح نیز براساس اصل دهم قانون اساسی و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه خانواده، مصوبات شوراهای فرهنگ عمومی کشور و استان و آیین نامه‌ها و مقررات و قوانین بهزیستی و ثبت اسناد لازم‌الاجراست .

رییس کل دادگستری استان خاطرنشان کرد: امضای این تفاهم‌نامه به منظور اخذ تصمیمات جمعی و طراحی کامل اجرای بی‌نقص کار و دریافت بازخورد مورد نظر به صورت علمی و عملی است .

ارتقاء سطح سلامت روان خانواده و افزایش رضایتمندی زندگی مشترک زناشویی، پیشگیری از طلاق‌های عاطفی و طلاق‌های قضایی از مهمترین اهداف و الزامات اجرای این طرح است.

گفتنی است؛ همچنین تفاهم‌نامه‌ای با حضور نمایندگان دادگستری، ثبت اسناد، بهزیستی و جامعه سردفتران نیز امضا شد که براساس آن از این به بعد زوج‌های جوان قبل از ثبت عقد نکاح خود باید در دوره‌های آموزشی که توسط بهزیستی تشکیل می‌شود، شرکت و گواهینامه گذراندن موفق این دوره‌ها را جهت ثبت عقد نکاح ارائه کنند.

منبع: ایسنا
 

 

بخش نظردهی بسته شده است..