۳۰۰۰ کلاس درس یزد نیازمند تخریب و بازسازی است

بیش از 3000 کلاس درس در قریب 300 مدرسه استان نیازمند تخریب‌، بازسازی و بهسازی است و علاوه‌بر آن استان در سال آتی با کمبود 60 مدرسه روبرو است .

به گزارش یزدی نیوزدبستان شش کلاسه برکت در روستای دهنو از توابع بخش مرکزی یزد با حضور مدیر عامل جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور و مدیر کل مشارکت‌های نوسازی مدارس کشور افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

«احمد شیرزاد» مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد در جریان افتتاح این دبستان دخترانه اعلام کرد: این آموزشگاه در زمینی به مساحت ۲۸۰۰ متر مربع و زیر بنای ۷۶۲ مترمربع ساخته شده و دارای شش کلاس، نمازخانه و سایر امکانات جانبی است.

وی هزینه ساخت این مدرسه را  927 میلیون تومان از محل اعتبارات دولتی و مشارکت بنیاد برکت ذکر و خاطرنشان کرد: این آموزشگاه هفتمین کار مدرسه‌سازی بنیاد برکت در استان یزد است که با بهره‌برداری از آن، زمینه‌ی تحصیل قریب ۱۶۰ دانش‌آموز دختر دبستانی در روستای دهنو در محیط استاندارد و مناسب فراهم شده است.

شیرزاد با یادآوری این‌که سهم استان از اعتبارات بنیاد برکت نسبت به سایر استان‌ها بسیار ناچیز است، افزود: بیش از ۳۰۰۰ کلاس درس در قریب ۳۰۰ مدرسه استان نیازمند تخریب‌، بازسازی و بهسازی است و علاوه‌بر آن استان در سال آتی با کمبود ۶۰ مدرسه روبرو است .

 وی خاطرنشان کرد: هرچند استان در زمینه آموزشی به همت معلمان توانمند، حمایت مسئولان و همراهی  موثر خانواده‌ها و خیرین در زمره استان‌های برخوردار است، اما از نظر فضای آموزشی با مشکل جدی روبروست که روستاهای بخش مرکزی یزد نیز در این زمره قراردارند.

این مسئول در پایان نیز با تشکر از مشارکت خیرین مدرسه‌ساز در امر مقدس مدرسه‌سازی، یادآور شد: مجمع خیرین استان یزد درسال‌های اخیر از موفق‌ترین مجامع کشور بوده به‌نحوی که تنها در سال جاری خیرین نیکوکار در ساخت افزون بر ۳۰ طرح مدرسه‌سازی مشارکت داشته‌اند.

منبع: ایسنا

بخش نظردهی بسته شده است..