عمده‌ترین آسیب‌های اجتماعی یزدچیست؟

no-thumbs

کارشناس مسئول پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بهزیستی استان یزد با بیان اینکه نمی‌توان شاخص دقیقی برای شناسایی بزرگترین معضل اجتماعی استان یزد در نظر گرفت، گفت: «طلاق»، «اعتیاد» و «خشونت» عمده‌ترین آسیب‌های اجتماعی استان یزد به شمار می‌روند .

به گزارش یزدی نیوزسید محمد رضا قائم محمدی با بیان اینکه در دانش اجتماعی بر خلاف دانش علوم طبیعی و زیستی نمی‌توان شاخص دقیقی داشت، اذعان کرد: در زمینه مباحث اجتماعی نمی‌توانیم خط کش بگذاریم؛ در واقع آسیب‌های اجتماعی کلاف سردرگم است.

 
وی با بیان اینکه از ویژگی‌های علوم انسانی قابل تفکیک نبودن آنها با یکدیگر است، ادامه داد: به عنوان مثال؛ در پدیده طلاق  اگر اعتیاد را به عنوان یک شاخص بسیار مهم قرار دهیم، در ادامه ریشه‌یابی آن به معضلات دیگری هم بر می‌خوریم؛ در این کلاف سردرگم که تمامی سرنخ‌های آن به هم متصل است، به معضلات دیگری چون تکدی‌گری، کودکان خیابانی، دختران فراری، قتل، سرقت، خشونت اجتماعی، دخالت، خیانت و … هم بر می‌رسیم.
 
کارشناس ارشد آسیب‌های اجتماعی تاکید کرد: اگر بخواهیم در برخورد با آسیب‌های اجتماعی کارکنیم، بهتر است با رویکرد پیشگیری فعالیت کنیم؛ چرا که آموزش مهارت‌های زندگی لازمه‌ی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است.
 
وی افزود: آموزش مهارت‌های زندگی در سه سطح برای افرادی که گرفتار آسیب نشده‌اند، افرادی که گرفتار شده‌اند وافرادی که گرفتار شده و نهایت آسیب به آنها وارد شده است، انجام می‌‍گیرد.
یزد بانو 
 

 

بخش نظردهی بسته شده است..