یزد از کمبود فضای سبز رنج می‌برد

به گزارش یزدی نیوزرییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر یزد با بیان این که ایجاد فضای سبز نقش مهمی در نشاط و پویایی عمومی ایفا می‌کند، گفت: یزد از کمبود فضای سبز رنج می‌برد.
«سپنتا نیکنام» در جلسه علنی شورای اسلامی شهر یزد که با حضور تمام اعضای شورای شهر برگزار شد، با اشاره به ضرورت توسعه فضای سبز و تفریحی شهر یزد،‌ اظهار کرد:   شهر یزد از لحاظ امکانات تفریحی و رفاهی با محدودیت‌های زیادی روبرو است و باید بیش از پیش نسبت به رفع این کمبودها اقدام شود.

وی گفت: همانطور که بحث احداث زیرگذر و تقاطع نیاز جدی مردم برای رفاه بیشتر است،‌ بحث فضای سبز و ایجاد محل‌هایی برای تفریح سالم از دیگر ضرورت‌های رفاهی مردم در راستای توسعه بیش از پیش فرهنگی واجتماعی شهری است.

رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر یزد ایجاد المان‌های مختلف را از جمله راهکارهای نشاط آور برای مردم است،‌ افزود: عدم وجود المان‌های زیبا و امکانات تفریحی لازم در پارک های موجود هم از دیگر کمبودهای شاخص شهری در یزد است.

نیکنام با اشاره به طرح پیشنهادی اجرای برج آبشار نور در یکی از پارک‌های یزد، تصریح کرد: در بودجه ۴۵۰ میلیاردی شهر ۶۰۰ هزار نفری، مبلغ ۳۵۰ میلیون تومان ناچیز است و اگر این مبلغ را برای این برج اختصاص دهیم، نماد زیبایی برای شهر به وجود آورده‌ایم.

عضو شورای شهر یزد در بخش دیگری از سخنان خود در مورد مشکلات ناشی از حضور وانت های دست فروش در سطح شهر یزد،‌ گفت: وانت‌هایی که در یزد دستفروشی می‌کردند، به بیرون شهر هدایت شدند.

رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر یزد با بیان این که حضور این خودروها در ورودی شهرها هم مشکلاتی ایجاد کرده و ظاهر ورودی شهر یزد را نابسامان کرده اند، افزود: فعلا ماشین‌هایی که پلاک یزد نداشته باشند اجازه ایستادن در این محل‌ها و فروش اجناس را ندارند.

وی در ادامه به بحث شب بازار یزد اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از مشکلاتی که در سطح شهر یزد با آن روبرو بودیم، بحث دست فروش هایی بود که روی زمین بساط می کردند که خوشبختانه با همکاری تیم اجرایی شهرداری بدون هیچ هزینه‌ای پایانه امام علی(ع) به این موضوع اختصاص پیدا کرده است.

منبع: ایسنا
 

 

بخش نظردهی بسته شده است..