ایرانی ها چقدر صدقه می‌دهند

به گزارش یزدی نیوزمعاون مشارکت های مردمی کمیته امداد گفت: مردم خیر کشورمان در ۹ ماهه امسال از طریق روش های نوین حدود چهار میلیارد تومان صدقه پرداخت کرده اند.
 
علی محمد ذوالفقاری، معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد با اشاره به اینکه صندوق های صدقه کمیته امداد یکی از راه های جذب مشارکت های مردمی به شمار می آید که در اماکن مختلف شهری و روستایی، ادارات و نهادها نصب و توزیع شده است، گفت: تمامی صدقات مردمی برای حل مشکلات مددجویان در امور فرهنگی آموزشی، مسکن، تأمین جهیزیه، اشتغال، ایتام و محسنین، بهداشت و درمان هزینه می شود.

وی ادمه داد: کمک‌های جمع‌آوری شده مردم برای رفع مشکلات و نیازمندی‌های محرومان در سرفصل‌های مختلف از جمله تأمین مسکن، هزینه‌های درمانی، اشتغال، تحصیل، تأمین جهیزیه و کمک به امر ازدواج جوانان نیازمند و سایر امورات مددجویان هزینه می‌شود.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد با اشاره به اینکه ایرانیان در هفت ماهه امسال بیش از ۱۶۶ میلیارد تومان صدقه پرداخت کرده اند، مطرح کرد: بر اساس برآوردهای انجام شده، خیران از مهر ماه لغایت پایان آذر ماه سال جاری حدود ۵۰ میلیارد تومان دیگر صدقه پرداخت کرده اند که در مجموع به ۲۱۵ میلیارد تومان در ۹ ماهه سال جاری افزایش پیدا کرده است.

ذوالفقاری با بیان اینکه از مجموع صدقات جمع آوری شده در ۹ ماهه امسال نیکوکاران استان های تهران، اصفهان، خراسان رضوی، مازندران و فارس ۴۲ درصد از تمامی صدقات سراسر کشور را به خود اختصاص داده اند، تصریح کرد : مردم تهران با بیش از ۳۰ میلیارد تومان، اصفهان با بیش از ۱۹ میلیارد تومان، خراسان رضوی با بیش از ۱۵ میلیارد تومان، مازندران با بیش از ۱۴ میلیارد تومان و فارس با بیش از ۱۲ میلیارد تومان سهم ۴۲ درصدی از صدقات جمع آوری شده در سطح کشور را به خود اختصاص داده اند.

وی با بیان اینکه امسال هر ایرانی به طور متوسط حدود سه هزار تومان صدقه پرداخت کرده است، افزود: بر اساس تحلیل های انجام شده خیران روزانه ۱۱ تومان و ماهیانه ۳۱۸ تومان برای رفع مشکلات مددجویان از طریق پرداخت صدقه با کمیته امداد مشارکت کرده اند؛ مردم خیر کشورمان در ۹ ماهه امسال از طریق روش های نوین حدود چهار میلیارد تومان صدقه پرداخت کرده اند.
 
به گزارش مهر، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با اشاره به اینکه راه اندازی سامانه پیامکی با هدف بهره گیری از فناوری های جدید و لزوم کاهش هزینه های مرتبط با نیروی انسانی و تجهیزات در جمع آوری کمک های مردمی مورد نظر قرار گرفته است.

سامانه پیامکی با سرشماره ۸۸۷۷ به عنوان یکی از روش های نوین در پرداخت کمک های مردمی برای تمامی مشترکان اپراتورهای همراه اول و ایرانسل فعال شده است که در این روش با ارسال عدد یک به شماره ۸۸۷۷ و انتخاب یکی از سه گزینه ۱۰۰،۳۰۰ و ۵۰۰ تومان می توانند روزانه برای پرداخت صدقه اقدام کنند.

بخش نظردهی بسته شده است..