ایجاد ۵۴ اقامتگاه بومی گردی در استان یزد

no-thumbs

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد هدف از راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی را ایجاد اشتغال و شناسایی پتانسیل روستایی دانست و گفت:تعداد ۵۴ مورد درخواست اقامتگاه بوم گردی از طرف متقاضیان ارسال شده است.

به گزارش یزدی نیوزمحمد یارمندافزود: با نگاه مدبرانه در دولت تدبیر و امید در جهت شکوفایی و توسعه ی پایدار روستاها و ایجاد اشتغال و کارآفرینی در روستاها تسهیلاتی را در ارتباط با کارآفرینی و تولید در روستاها که بیشتر جنبه حفظ منابع اقتصادی در روستا را داشته باشد دنبال می شود .

 

وی با اعلام این خبر که در عرصه فعالیت های گردشگری و بوم گردی روستایی بیش از ۵۴ مورد خانه و اقامتگاه بوم گردی در استان در حال ایجاد است گفت: دولت مشوق اصلی این طرح بوده و آمادگی دارد تا علاقمندانی را که تمایل دارند در روستاها نسبت به ایجاد خانه های بوم گردی اقدام کنند حمایت کند.

 

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری با توجه به اینکه در روستاهای هدف گردشگری شهرستان بافق اقدامات خوبی در ارتباط با بوم گردی انجام شده است اشاره کرد: در حال حاضر در روستای باجگان یکی از روستاهای هدف گردشگری و روستای بسیار فعال و دارای پتانسیل های خوب گردشگری در این رابطه فعالیت های خوبی توسط مسئولین شهر بویژه بخشدار مرکزی صورت گرفته است.

 

یارمندهدف از راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی را ایجاد اشتغال و شناسایی پتانسیل روستایی دانست و گفت: در بحث های مختلف تسهیلات اشتغالزایی روستایی ارائه گردید که یکی از آن تسهیلات پرداخت شده است.

وی افزود: در استان بیش از ۱۷۸ مورد درخواست جهت دریافت تسهیلات اشتغالزایی وجود دارد که خوشبختانه ۳۵ مورد از این طرح ها مصوب و آماده دریافت تسهیلات و وام اشتغالزایی است.

بخش نظردهی بسته شده است..