چشم اندازی تماشایی از درختان کهن در شبی الماس گون

تماشای شبی پرستاره در جای خود خاطره انگیز و رویایی است. حال تصور کنید شِمایی از درختان کهنسال نیز به این منظره افزوده شود. جایی که حتی تنه‌ی چوبی و زمخت این ساکنان کهن این جهان نیز، با درخشش الماس گون ستارگان، حال و هوایی دیگر می‌یابد. شاتر این بار در قلمروی شب‌های پرستاره قدم خواهد زد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز  مخمل نیلگون آسمان، با درخشش هزاران نقطه‌ی نورانی کوچک و بزرگ، حالتی خاص و مسحور کننده دارد. شب‌هایی که تماشای آن سهم همه‌ی ساکنان این کره‌ی خاکی است، هر چند بشر نابخردانه این فرصت بی‌نظیر و رویایی را از دست می‌دهد.

درختان هم از جمله موضوعات پر طرفدار عکاسی هستند. زمانی که شاداب و سرسبز سایه می‌گسترند، زمانی که غرق شکوفه‌های رنگارنگ می‌شوند، زمانی که جامه‌ی پائیزی می‌پوشند و حتی زمانی که در گذر سالیان متمادی، دیگر تنها تنه‌ای خشک و بی برگ و بار از آنها باقی مانده است. دست کم این موضوع مورد علاقه‌ی عکاسی از سن فرنسیسکو است.

خانم بِث مون (Beth Moon)، در طول ۱۴ سال گذشته به هنر عکاسی مشغول بوده و کهنسال‌ترین درختان جهان را در روشنایی روز به تصویر کشیده است. اکنون او در قالب پروژه‌ای جدید، زیبایی نهفته در تاروپود این سالمندان دوست داشتنی را با زیبایی آسمان پر ستاره‌ی شب تلفیق کرده که مجموعه تصاویری تماشایی و جالب توجهی که در ادامه مشاهده خواهید کرد، ماحصل این اقدام‌اند.
مون در وب‌سایت خود این گونه توضیح می‌دهد:

    "رابطه‌ی انسان با طبیعت از جمله دل‌مشغولی‌های اصلی من بوده و بخش اعظم کار حرفه‌ای مرا به خود اختصاص داده است. مجموعه کار جدیدم با دو تحقیق علمی قابل توجه و جالب در ارتباط است. اینکه رشد درختان با چرخه‌های ستارگان و حرکت اجرام سماوی در ارتباط است. در جریان اولین تحقیقات چنین نتیجه گیری شد که اشعه‌های کیهانی روی رشد درختان تأثیر می‌گذارند، تأثیری به مراتب بیشتر از میزان درجه حرارت  سالیانه یا بارش باران. سوی دیگر ماجرا در مورد جوانه‌های درختان صدق می‌کند. اینکه اندازه و شکل آنها رابطه‌ای مستقیم با ماه و دیگر سیارات دارند."

اولین سوژه‌های کار او درختان بائوباب و کوئیور (Quiver) بودند و محل عکسبرداری نیز در آفریقای جنوبی، بوتسوانا و نامیبیا بود. یک راهنما هر روز مون را به مکان‌های مختلف هدایت می‌کرد، بعد از انتخاب سوژه مناسب، عکاس مجددا شب هنگام بازگشته و از درخت عکسبرداری می‌کرد، برای هر عکس ۳۰ ثانیه زمان در نظر گرفته می‌شد تا تصویر حرکت ستارگان گرفته نشود. هر تصویر با توجه به صورت فلکی که در پس زمینه قرار داشت، نام گذاری شده است.

در ادامه همراه شما به تماشای مجموعه‌ی جدید بث مون می‌نشینیم. در ضمن شما می‌توانید با مراجعه به این آدرس، دیگر آثار خلق شده توسط این عکاس را نیز تماشا کنید.

 امیدوارم این مجموعه‌ی دیدنی نیز مورد توجه شما قرار گرفته باشد. با پیشنهادات و نظرات سازنده‌ی خود ما را همراهی کنید.

بخش نظردهی بسته شده است..