مردم بافق راه را بستند!

مصوبه‌ای که ۸ ‌سال روی زمین ماند/جاده یزد به “شهر ثروتمند” مسدود شد

جمعی از مردم شهرستان بافق، در اعتراض به هشت سال تاخیر در احداث جاده بافق به یزد، این مسیر را مسدود کردند.

به گزارش یزدی نیوزجاده یزد بافق یکی از پرخطرترین مسیرهایی است که در استان یزد وجود دارد و همه ساله تعداد زیادی از مردم استان یزد و همچنین مسافران دیگر استانها که از این مسیر تردد می‌کنند، به کام مرگ کشیده می‌شوند.

عدم تکمیل این مسیر در طول هشت سال در حالی رخ داده که شهرستان بافق دومین شهر معدنی کشور به حساب می‌آید و از لحاظ منابع معدنی بسیار ثروتمند است.

خبرگزاری تسنیم می نویسداین شهر ثروتمند معدنی کشور همه ساله میزان بسیار زیادی سنگ آهن به کارخانه‌های بزرگ فولاد کشور از جمله ذوب‌آهن اصفهان ارسال می‌کند و در واقع خوراک اصلی این کارخانه‌ها را تامین می‌کند ولی مردم این شهرستان همیشه با مشکلات بسیار زیادی روبرو بوده‌اند.

از جمله مشکلاتی که مردم این شهرستان با آن روبرو بوده و دست و پنجه نرم کرده‌اند می‌توان به نبود گاز و امکانات درمانی در این شهرستان اشاره کرد که بالاخره پس از سالها فروش منابع معدنی این شهرستان، سال گذشته یک مرکز درمانی در این شهرستان افتتاح شد و گاز هم به بافق رسید.

با این وجود مسیر یزد بافق که هر روز محل عبور و مرور بسیاری از کامیونهای حامل سنگ آهنهایی است که از دل این شهرستان برخوردار از لحاظ مواد معدنی و کم برخوردار از لحاظ امکانات بیرون آمده‌اند، هنوز در ۴۳ کیلومتر دو طرفه است و جان بسیاری از افراد را در خطر انداخته است.

دو روز قبل در این مسیر جوانی از شهرستان بافق با یک کامیون تصادف می‌کند و جان خود را از دست می‌دهد و مردم این شهرستان همچون دیگر حوادثی که به دلیل ایمن نبودن مسیر به وجود می‌آید، عزادار شدند.

امروز اما مردم این شهرستان که همواره به نجابت و صبر معروف بوده‌اند، در حالی که به تعلل عجیب مسئولان در اتمام مسیر انتقاد داشتند، اقدام به مسدود کردن مسیر نمودند تا اعتراضشان به گوش مسئولان شهرستان برسد

نکته مهم در ارتباط با این مسیر این است که پروژه دوبانده‌سازی مسیر یزد بافق یکی از مصوبات سفر مقام معظم رهبری به استان یزد است که در سال ۸۶ به مردم این شهرستان هدیه شد، ولی به گفته مردم شهرستان از سال ۹۳ تاکنون هیچ اقدامی در این رابطه انجام نشده و تنها مردم شهرستان وعده‌های مسئولان برای پایان این پروژه را در طول سه سال اخیر شنیده‌اند.

بخش نظردهی بسته شده است..