یک مقام مسئول خبر داد:

رشد و بهبود درآمد های استان یزد در سال ۹۵

دبیر ستاد درآمد استان یزد از رشد و بهبود درآمد های عمومی استان در پنج ماهه اول سالجاری خبر داد و گفت: میزان درآمد های وصولی در این مدت 22 درصد در مقایسه با مدت مشابه پارسال افزایش یافت.

به گزارش یزدی نیوز" علی نمازی " در جلسه ستاد درآمد و تجهیز منابع استان، افزود: در همین مدت، چهار هزار و ۸۳۴ میلیارد ریال درآمد از منابع مختلف وصول و به خزانه واریز شد.

وی درآمد مصوب پنج ماهه امسال را پنج هزار و ۲۲۵ میلیارد ریال بیان کرد و اظهار داشت: میزان وصولی نسبت به مصوب هفت درصد کاهش دارد.

وی بیشترین میزان درآمد استان را حدود ۹۳ درصد در بخش مالیات اعلام کرد و گفت: ۱۶ درصد درآمدها نیز مربوط به درآمدهای متفرقه ، ۵/۵ درصد مربوط به خدمات و فروش کالا و بقیه جرائم و خسارات بوده است.

وی با بیان اینکه مجموع درآمدهای مالیاتی استان در سالجاری چهار هزار و ۶۴۴ میلیارد ریال است افزود: این رقم نسبت مدت مشابه سال ۹۴ ،  25 درصد افزایش و نسبت به مصوب پنج درصد کاهش دارد.

دبیر ستاد درآمد استان یزد تصریح کرد: در پنج ماهه اول سالجاری افزون بر سه هزار میلیارد ریال  مالیات به صورت مستقیم در بخش های حقوق دولتی و خصوصی ، مشاغل ، مستغلات،  ارث ، حق تمبر ، نقل و انتقالات املاک و سهام و معوقه اشخاص غیر دولتی وصول شده است که نسبت به مصوب و مدت مشابه سال قبل به ترتیب ۱۵ و ۳۴ درصد رشد دارد.

به گفته وی در بخش درآمدهای غیر مستقیم نیز یک هزار و ۶۳۲ میلیارد ریال در بخش های ارزش افزوده ، عوارض خروج از کشور، شماره گذاری و نقل و انتقال خودرو ، کالا و خدمات دریافت شده که نسبت به مصوب ۲۸ درصد کاهش و نسبت به مشابه پارسال ۱۰ درصد افزایش دارد.

از مجموع ۱۲ هزار و ۵۴۱ میلیارد ریال درآمد مصوب استان در سالجاری ،  11 هزار و ۷۵۶ میلیارد ریال مربوط به بخش مالیات می باشد.

بخش نظردهی بسته شده است..