رشد وزنی ۱۲.۵ درصدی بارگیری در راه آهن یزد

no-thumbs

مدیر کل راه آهن یزد گفت: در پنج ماه سال جاری 5 میلیون و 989 هزار تن محموله بوسیله 79 هزارو 560 واگن توسط راه آهن استان بارگیری و حمل شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 12.5 درصد افزایش داشته است.

به گزارش یزدی نیوزمصطفی داودی  اظهار کرد: محموله های بارگیری شده از مبادی معادن چادرملو، چغارت و کارخانه گندله سازی اردکان بارگیری و به کارخانجات فولاد خراسان، اهواز، اصفهان و بخشی نیز برای صادرات به بندرعباس ارسال شد.
وی افزود: تناژ بارگیری و تعداد واگن به ترتیب ۱۲.۵ و ۱۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد یافته است.
مدیر کل راه آهن یزد خاطرنشان کرد: راه آهن یزد در تناژ بارگیری ۱۳درصد از برنامه تعیین شده از سوی راه آهن کشور پیشی گرفته است.
داودی تصریح کرد: در این مدت در تن کیلومتر بار خالص حمل شده توسط راه آهن استان ۲ میلیارد و ۲۰۰میلیون بوده که ۱۵.۵ درصد رشد یافته است.
به گفته وی، در تناژ تخلیه نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته یک میلیون و ۶۴۱هزار تن کالا از قبیل گندله، کنستانتره، کانتینر و مواد شوینده تخلیه شده که ۲۹.۵ درصد رشد در این بخش ثبت شده است .
با توجه به اینکه چهار اداره کل به راه آهن یزد متصل است هم اکنون این اداره کل ، وظیفه ترانزیت و اتصال شبکه های ریلی راه آهن اصفهان، شرق، کرمان و هرمزگان را برعهده دارد.
این مرکز با سهم بیش از ۳۰ درصدی حمل و نقل بار راه آهن ایران در طول ۱۵سال گذشته در جایگاه نخست کشور قرار داشته و آن را حفظ کرده است.

منبع: ایرنا
 

 

بخش نظردهی بسته شده است..