معارفه فرمانده یگان حفاظت دادگستری استان یزد

به گزارش یزدی نیوزیگان حفاظت دادگستری استان یزد با حضور مسئولین قضایی و انتظامی ایلام آغاز بکار کرد.

غلامعلی دهشیری رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری کل استان یزد در این مراسم، وجود یگان حفاظت در مراجع قضایی را امری ضروری و اجتناب ناپذیر دانست و گفت: با توجه به مأموریت‌های خاص تشکیلات قضایی و حساسیت‌های اموری که در این قوه، به عنوان بخش تاثیر گذار نظام صورت می‌گیرد، وجود یگان حفاظت جهت ایفای مأموریت‌های محوله حیاتی است.

وی با ذکر حدیث شریفی از امام صادق (علیه السلام) اظهار کرد: امنیت، عدالت و آرامش سه رکن اصلی که نیاز جامعه است و چنانچه بخواهیم آرامش را برای جامعه به ارمغان بیاوریم باید قبل از آن امنیت و عدالت را در جامعه حاکم کنیم.

این مقام مسئول تصریح کرد: تأمین امنیت و عدالت به طور مستقیم بر عهده قوه قضائیه است و چنانچه این دستگاه بخواهد در انجام این رسالت خطیر خود موفق عمل کند، نیاز دارد تا محیطی امن، آرام و منظم برایش فراهم شود که این رسالت را یگان حفاظت بر عهده دارد.

این مقام قضایی خاطرنشان کرد: امیداوریم این نهاد تازه تاسیس بتواند در انجام وظایف محوله به نحو احسن موفق باشد و در این راستا دادگستری استان یزد نیز از هیچ کمکی کوتاهی نخوهد کرد.

رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان یزد بر آموزش و آشنایی با اخلاق حرفه ای نیروهای یگان حفاظت تأکید کرد و گفت: به لحاظ اهمیت جایگاه، شخصیت ها و اسناد و مدارک موجود در این دستگاه، نیاز است تا اعضای یگان حفاظت اعم از کادر و وظیفه آموزش‌های لازم را طی کنند و اخلاق حرفه ای یا شیوه و طرز برخورد صحیح و منطقی و بدون تنش را در مواجهه با ارباب رجوع در خط مقدم فرا بگیرند.

دهشیری خاطرنشان کرد: برای یگان حفاظت قوه قضائیه حدود ۲۰ مأموریت تعریف شده که تاکنون بیشترین توجه به حفاظت فیزیکی بوده و امید است تا از این پس، به همه وظایف توجه ویژه شود.

این مقام مسوول یادآور شد: یگان حفاظت دادگستری ها جزو تشکیلات قوه قضائیه بوده و زیر نظر و نظارت حفاظت و اطلاعات دادگستری استان انجام وظیفه می‌کند.

دهشیری ابراز داشت: هدف از تشکیل یگان حفاظت در دادگستری‌ها، انجام بخشی از وظیفه ضابطین دادگستری و حفاظت فیزیکی از کارکنان، اماکن، تاسیسات، اموال، اسناد مدارک و کنترل مبادی ورودی و خروجی، برقراری انتظامات داخلی، تامین انتظامات برای همایش‌ها و مراسم ها است.

شایان ذکر است در این مراسم سرهنگ محمدرضا غلامی به عنوان فرمانده یگان حفاظت دادگستری استان یزد معرفی شد.

منبع: ایسنا
 

 

بخش نظردهی بسته شده است..