نماینده یزد و اشکذر مطرح کرد:

انتقال آب از عمان راهکار پایدار تامین آب برای یزد است

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تامین آب مهمترین اولویت استان یزد است، گفت: انتقال آب از عمان راهکار پایدار تامین آب برای یزد است.

به گزارش یزدی نیوزسیدابوالفضل موسوی بیوکی در آیین اختتامیه همایش ملی مبحث پنحم مقررات ملی ساختمان اظهار داشت: اولویت اول و موضوع حیاتی استان یزد، موضوع آب، تامین آب و متعلقات آن است.

وی بیان کرد: تامین، مصرف، بازیافت و مسائل مختلف مرتبط با آب از مهمترین اولویت‌های استان یزد است که باید نسبت به رفع آن تمام تلاش خود را به کار ببریم.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در استان یزد به این نتیجه رسیدیم که به غیر از راه‌های موجود تامین آب باید آب را از دریای عمان به استان انتقال دهیم.

موسوی بیوکی انتقال آب به استان یزد از دریای عمان را راهکاری پایدار برای تامین آب یزد دانست و گفت: پیشنهادهایی می‌شود که کولر گازی جایگزین کولر آبی شود اما از طرف دیگر نظرات کارشناسی امکان چنین کاری را به دلایل تخصصی رد می‌کنند.

وی بیان کرد: اگر بخواهیم به مسئله آب بپردازیم، به موضوعات مختلف دیگر از جمله فضای معماری، مصالح مصرفی در ساختمان‌ها، انرژی مصرفی برای خنک کردن فضا، مصرف انرژی هم وارد می‌شویم چرا که تمام این موارد به مصرف آب مرتبط می‌شوند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: باید از بین مصالح موجود، مصالحی مورد استفاده قرار گیرد که استانداردهای موجود در زمینه های مختلف را داشته باشد.

موسوی بیوکی با اشاره به اینکه خط اول انتقال آب استان یزد حداقل باید تا بیش از ۵۰ سال آینده دوام داشته باشد، گفت: برای انتقال آب به استان یزد هم باید از بهترین مصالح و مواد مصرفی استفاده شود.

منبع: تسنیم
 

 

بخش نظردهی بسته شده است..