نخستین محموله در بندر خشک یزد بارگیری شد

no-thumbs

مدیرکل راه آهن یزد گفت: پس از اتصال بندر خشک یزد به خطوط ریلی، نخستین محموله در این بندر بارگیری و به کشور ترکمنستان ارسال شد.

به گزارش یزدی نیوزسید مصطفی داودی به نقش ناوگان ریلی در حمل کالا ورونق اقتصادی کشور اشاره کرد و گفت: وجود زیر ساخت های مناسب دراستان می تواند نقش موثری در مبادلات تجاری واقتصادی کشور در برداشته باشد.
وی تصریح کرد: پس از اتصال بندر خشک از طریق ایستگاه رخش به شبکه ریلی کشور، برای نخستین بار دو واگن کاشی به وزن ۱۳۰تن به مقصد کشور ترکمنستان بارگیری و ارسال و با این عملیات بهره برداری ریلی از بندر خشک آغاز شد.
مدیرکل راه آهن استان یزد با بیان اینکه این استان نخستین تولید کننده کاشی و سرامیک در خاورمیانه است ، اضافه کرد: همین امر موجب شده نخستین بار این بندر ، کاشی باشد با این حال ناوگان ریلی برای حمل هر نوع کالا و محصولات آمادگی خود را اعلام می دارد.
داودی یادآور شد: در حال حاضر محصولاتی از قبیل کاشی و سرامیک، چای و مواد شوینده از ایستگاه یزد بارگیری و به مقاصد مختلف ارسال می شود.
بندرخشک پیشگامان، نخستین بندرخشک تعاونی ایران است که با مجوز هیات دولت در حال تکمیل و بهره برداری است.
پیشگامان یزد به عنوان تنها بندرخشک که از هیات دولت مجوزهای لازم را گرفته در ۳۰ کیلومتری جنوب یزد در شهرستان مهریز در حال ساخت است و تاکنون روند اجرایی خوبی داشته است.

منبع: ایرنا

بخش نظردهی بسته شده است..