رشد ۸۰ درصدی معاملات بورس در یزد

no-thumbs

مدیر تالار بورس یزد از رشد 80 درصدی معاملات بورس در سه ماه نخست سال جاری در مقایسه با سال گذشته خبر داد.

به گزارش یزدی نیوزعلی‌اکبر جعفری ندوشن با اشاره به افزایش بیش از ۳۵ درصدی حجم معاملات نسبت به سه ماه مشابه سال گذشته اظهار داشت: تعداد ورود سرمایه‌گذاران جدید نیز با افزایش بیش از ۴۰ درصدی همراه بوده است.

وی ادامه داد: بر اساس آمار سامانه معاملات بورس یزد در پایان سه ماهه نخست سال، شاخص کل با ۷ هزار و ۶۰۴ واحد کاهش نسبت به سه ماه قبل، به رقم ۷۲ هزار و 615 واحد رسید.

شاخص بازار اول با ۶ هزار و 629 واحد کاهش به رقم ۵۰ هزار و ۳۷۴ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز با هشت هزار و ۸۸۱ واحد کاهش عدد ۱۶۱ هزار و ۳۸۷  واحد را تجربه کرد.

مدیر تالار بورس یزد با بیان اینکه در فصل بهارارزش کل معاملات سهام و حق تقدم به سه هزار و ۵۶۳ میلیارد ریال بالغ شد عنوان کرد: همچنین در این مدت تعداد یک هزار و ۴۵۶ میلیون سهم و حق تقدم  مورد معامله قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه در سه ماه اول سال  تعداد ۴۶۲ نفر سهامدار جدید برای سرمایه‌گذاری وارد بورس یزد شدند بیان داشت: از میزان سهام  معامله شده ۵۴ درصد آن توسط سهامداران یزدی خریداری و ۴۶ درصد آن به معاملات ناشی از فروش سهام اختصاص داشت.

جعفری ندوشن با اشاره به اقدامات حقوقی و ارائه خدمات مختلف در تالار بورس یزد عنوان کرد: در بورس منطقه‌ای یزد خدمات مختلفی به سهامداران داده می‌شود که انسداد سهام، توثیق، اصلاح مشخصات، اعلام مفقودی سهام و صدور المثنی، توقیف و انتقال سهام همچنین اعلام وضعیت دارایی سهام از جمله خدمات و اقدامات حقوقی در این زمینه است.

وی همچنین تصریح کرد: در سه ماهه نخست سال جاری نیز نزدیک به ۸۰ مورد استعلام، ۵۰ فقره اصلاح مشخصات و ۸۰ فقره توقیف و انتقال سهام و تعداد ۵۰ فقره صدور شناسه اینترنتی (وضعیت دارایی سهامداران) در تالار بورس یزد انجام شده است.

مدیر تالار بورس یزد از دیگر اقدامات انجام شده و مورد توجه در تالار بورس یزد را آموزش و فرهنگ سازی در زمینه سرمایه‌گذاری در بورس برشمرد و گفت: خوشبختانه شهروندان یزدی علاقه وافری به سرمایه‌گذاری در تالار بورس نشان داده که امسال در مقایسه با سال قبل افزایش ۳۳۰ درصدی در تعداد بازدیدکنندگان از بورس منطقه‌ای یزد داشته است.

وی اظهار داشت: همچنین افزایش ۷۰ درصدی تعداد شرکت‌کنندگان در دوره‌های آموزشی بورس نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیانگر توجه به سرمایه‌گذاری در بورس یزد است.

جعفری ندوشن افزایش ۶۰ درصدی تعداد شرکت‌کنندگان در کارگاه‌های آموزشی بورس نسبت به مدت مشابه سال گذشته را از دیگر اقدامات آموزشی و فرهنگ‌سازی تالار بورس اعلام کرد.

وی اضافه کرد: همچنین در این مدت تعداد یک هزار و ۳۰ نفر نیز با بورس و نحوه فعالیت در تالار بورس آشنا شده‌اند و تعداد ۲۰۰ نفر در کارگاه‌های آموزشی برگزار شده توسط بورس شرکت کردند.

مدیر تالار بورس یزد اظهار کرد: این کارگاه‌ها مختص به کارکنان بانک‌ها و ادارات دولتی بوده همچنین تعداد ۵۰۰ نفر از دانشجویان و دانش‌آموزان و کارکنان دولت و شرکت‌ها از بورس یزد بازدید به‌عمل آوردند.

منبع: فارس
 

 

بخش نظردهی بسته شده است..