امام جمعه یزد: ۱۷ شهریور روز عبرت آموزی از تاریخ

no-thumbs

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد در آستانه یوم الله 17 شهریورماه در پیامی این روز را یادآور مرحله ای مهم از تاریخ انقلاب و روز عبرت آموزی از تاریخ عنوان کرد.

به گزارش یزدی نیوزآیت الله محمد رضا ناصری در این پیام افزوده است: در گذر روزگار همواره خطر فراموشی حوادث و از یاد بردن رویدادهای اصلی و سرنوشت ساز و غفلت از ماجراهای عبرت آموز تاریخی، آفت فرهنگی بحساب می آید.
وی ادامه داد: یکی از روزهای عظیم و خونبار که نقش بسزایی در آفرینش نهضت انقلاب اسلامی ایران دارد، ماجرای ۱۷ شهریور و قیام و فداکاری مردم تهران و سفاکی رژیم طاغوت است.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد خاطر نشان کرد: ۱۷ شهریورماه حدیث عشق و ایثار و قیام و روایت مردمی است که پشت سر امام و مقتدای خود حضرت امام خمینی(ره) جان و مال برکف نهادند و تاسرحد شهادت از نهضت انقلاب دفاع کردند.
ناصری گفت: چه با شکوه است آن صلابت و شجاعت و ایستادگی و چه دردناک است قصاوت و خون ریزی رژیمی که بی هیچ ملاحظه ای خون زن و مرد و پیر و جوان را بر زمین ریختند تا به خیال خود حکومت بیداد را حفظ کنند، مبادا یوم الله ۱۷ شهریور و دیگر روزهای عبرت آموز و تاریخی این مرز و بوم درغفلت و فراموشی بماند.
امام جمعه یزد افزود: بر ما روحانیت و اهل منبر و اصحاب جرائد و ارباب رسانه ها به ویژه صدا و سیماست که به طور دقیق و با تحلیل درست و بجا این روزهای فراموش ناشدنی را برای مردم خاصه جوانانی که دوران انقلاب را درک نکرده اند، تبیین نمایند و راز و رمز این روزها را که امام راحل به عنوان یوم الله از آنها یاد کرده، آشکار سازند.

منبع: ایرنا
 

 

بخش نظردهی بسته شده است..