خاتمی: چهارشنبه به دادگاه می روم

به گزارش یزدی نیوزمحمدرضا خاتمی در گفت‌وگویی در پاسخ به این پرسش که اخیراً به دادگاه احضار شده است یا خیر و این که دلیل احضار وی چیست، اظهار کرد: یک پرونده‌ای سه یا چهار سال است که پیگیری می‌شود بدون اینکه حتی تفهیم اتهام شوم پرونده را به دادگاه فرستادند. از سه یا چهار سال پیش می‌گفتند حزب مشارکت منحل شده است و شما فعالیت می‌کنید. در حالی که حزب منحل شده بود و چیز دیگری هم نبود اما ما این موضوع را قبول نداشتیم البته خود نسبت به انحلال حزب و روند قانونی آن معترض بوده و هنوز هستم.

وی افزود: تعدادی از دوستان سپاه ما را می‌بردند و می‌آوردند و صحبت‌های مختلف انجام می‌شد. این پرونده در اختیار سپاه بود. حدود ۲ یا ۳ ماه پیش بازپرس دادسرای انقلاب یک کلیاتی را پرسید، بدون این که بنده تفهیم اتهام شوم پرونده جمع‌بندی و فرستاده شد ولی این که کیفرخواست چه و کجاست، نمی‌دانم.

خاتمی افزود: روز چهارشنبه شماره ناشناسی با من تماس گرفت که محترمانه به من گفت شنبه در دادگاه حضور یابم. من نرفتم چرا که این شماره ناشناس ممکن است از سوی منافقین باشد. شماره هم نیفتاده بود که من بتوانم تماس بگیرم. البته این‌ گونه احضار اصلاً قانونی نیست. دادگاه معمولاً یک احضاریه رسمی می‌فرستد. خود در دادگاه حضور نکردم ولی وکیل بنده به شعبه ۲۶ دادگاه مراجعه کرده بود که به او گفته بودند بله یک پرونده‌ای است که باید بیایند و محاکمه برگزار شود. حتی به وکیل بنده هم کیفرخواست را ندادند که بخواند. به هر حال قرار است چهارشنبه در شعبه ۲۶ دادگاه حضور پیدا کنم.

منبع: ایسنا

بخش نظردهی بسته شده است..