مرگ روزانه ۵۵ نفر در تصادفات شهریور

به گزارش یزدی نیوز سازمان پزشکی قانونی با اشاره به مرگ روزانه ۵۵.۴ تن در تصادفات شهریور ماه سال جاری ، اعلام کرد بررسی انجام گرفته در ۱۰سال اخیر نشان از ۲۲ هزار کشته طی این مدت در حوادث رانندگی کشور دارد.

با توجه به افزایش حجم سفرها در آخرین ماه از فصل تابستان و بالا رفتن میزان تردد در جاده های کشور شاهد آن هستیم که بیشترین آمار حوادث رانندگی و تلفات ناشی از آن نیز در این ماه به ثبت می رسد.

در ۱۰ سال گذشته (۱۳۸۵ تا ۱۳۹۴) ۲۲ هزار و ۶۸۴ تن در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که این رقم ۱۰.۸ درصد از کل تلفات رانندگی این مدت را در برمی گیرد.

براساس این گزارش هر چند طی ۱۰ سال اخیر همواره شاهد کاهش آمار تلفات حوادث رانندگی در شهریور هر سال نسبت به سال قبل از آن بوده ایم به نحوی که این آمار از سه هزار و ۲۴۰ کشته در سال ۱۳۸۵ به یکهزار و ۷۱۸ کشته در سال ۱۳۹۴ رسیده است؛ اما تلفات تصادفات در شهریور ماه همچنان رقم قابل توجهی را به خود اختصاص می دهد.
 
مرگ روزانه ۵۵.۴ تن در تصادفات شهریور

در ادامه این گزارش آمده است ،بررسی های صورت گرفته نشان می دهد که میانگین مرگ روزانه افراد در حوادث رانندگی شهریور ماه از ایام نوروز نیز بیشتر است. به عنوان نمونه در سال گذشته (۱۳۹۴)، ۹۶۸ تن در حوادث رانندگی نوروز جان باختند که میانگین روزانه آن برابر با ۴۸.۴ تن گزارش شده، این در حالی است که آمار تلفات شهریور ماه همان سال یکهزار و ۷۱۸ تن یعنی روزانه ۵۵.۴ تن بوده است.

طی سال گذشته (۱۳۸۵ تا ۱۳۹۴) به طور کلی ۲۱۰ هزار و ۶۷۷ تن در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که ۲۲ هزار و ۶۸۴ تن آن تنها مربوط به ماه شهریور است.

منبع: ایرنا

بخش نظردهی بسته شده است..