ثبت افزون بر هشت هزار ازدواج در استان یزد

به گزارش یزدی نیوزمعاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان یزد از ثبت هشت هزار و ۸۵۸ مورد ازدواج در استان خبر داد.

طوبی مازارزاده  به مناسبت هفته ازدواج  با بیان اینکه این آمار مربوط به سال ۹۴ است افزود: در سال ۹۳ هشت هزار و ۹۲۹ مورد ازدواج در استان انجام گرفته است.
وی ادامه داد: از ۴۰ تشکل مردم نهاد جوانان استان هم اکنون تنها یک تشکل بصورت تخصصی به موضوع ازدواج می پردازد.
این مسئول اظهار داشت: برای نخستین مرتبه تشکل مجمع خیران ازدواج استان آخرین مراحل ثبت خود را طی می کند که امیدواریم فعالیت آن هرچه زودتر آغاز شود.
مازارزاده گفت: تشکیل کارگروه ازدواج با حضور دستگاه های مختلف مرتبط اجرایی با موضوع جوانان بخصوص مسئله ازدواج در استان تشکیل شده است .
معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان یزد افزود: این گارگروه با حضور مسئولان و کارشناسان نسبت به بررسی و ارائه راهکارهای لازم در خصوص موضوع ازدواج جوانان فعالیت می کند.
مازارزاده با بیان اینکه کار این معاونت نظارت و هماهنگی بین بخشی برای بررسی و اقدام در خصوص مسائل مختلف جوانان و ازدواج است بر پیگیری مسائل تاکید کرد.
وی گفت: برنامه های هفته ازدواج از سالروز پیوند آسمانی حضرت علی (ع) با حضرت فاطمه زهرا (س) در یزد آغاز شده و بر اساس روز شمار هفته ازدواج در یزد و مناطق تابعه استان برنامه های متنوع فرهنگی برگزار می شود.
منبع: ایرنا

بخش نظردهی بسته شده است..