۲۰ تیم تخصصی هلال‌احمر یزد مشغول امدادرسانی بارندگی‌ها در سطح استان هستند

مدیرعامل جمعیت هلال احمریزد از امدادرسانی نجاتگران این جمعیت با حضور بیش از ۲۰ تیم تخصصی امدادی در عملیات سیل و آب گرفتگی در سطح استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛ “محمد عشقی” افزود: با دریافت گزارش سیل و آبگرفتگی در استان و شهرستان‌ها که منجر به آبگرفتگی منازل و معابر در سطح شهر شد، تیم های عملیاتی پس از هماهنگی‌های انجام شده به این مناطق اعزام و امدادرسانی را آغاز کردند.

وی با بیان اینکه ۱۴ تیم عملیاتی و بیش از ۴۰ نیروی امدادی با تجهیزات موتور پمپ آب و کف کش در سطح شهرستان یزد در حال امدادرسانی هستند اظهار کرد: این تیم ها از همان لحظات اولیه در مناطق مذکور حضور داشته و مشغول امدادرسانی و همچنین تخلیه آب از منازل و سطح شهر با هماهنگی مدیریت بحران و شهرداری هستند.

عشقی خاطرنشان کرد : در ۲ حادثه سیل دیروز در شهرستانهای بهاباد و اردکان تیم های امدادی هلال احمر شهرستان بهاباد در تخلیه آب از دو منزل و یک محل دام و طیور با همکاری گروه های جهادی ارائه خدمات نمودند و در ۲ حادثه سیل در شهرستان اردکان در محور اردکان به خرانق گیر افتادگی ۴ خودرو با ۱۱ سرنشین در مسیر سیل که به مکان امن منتقل شدند و همچنین محور غزال امدادرسانی به یک خودرو کامیون گرفتار در سیل و نجات یک نفر و انتقال به مکان امن توسط نیروهای امدادی صورت گرفت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد گفت : همچنین شب گذشته با اعلام به مرکز eoc استان مبنی بر آبگرفتگی در معابر سطح شهرستان مهریز با هماهنگی انجام شده ۲ تیم سه نفره به همراه تجهیزات و موتور پمپ مشغول امدادرسانی شدند.

وی با بیان اینکه با شدت بارش ها در سطح استان و همچنین شهر یزد کلیه تیم های امدادی آماده باش هستند، افزود: عملیات امدادرسانی همچنان با حضور تیم های امدادی در سطح شهر ادامه دارد.

عشقی تاکید کرد: سامانه بارشی همچنان در استان فعال است و هموطنان در صورت گرفتار شدن در سوانح و حوادث با شماره ۱۱۲ برای دریافت خدمات امداد و نجات در هر ساعت از شبانه روز تماس برقرار کنند.

بخش نظردهی بسته شده است..