سرپرست معاونت توسعه مدیریت استانداری یزد:

سامانه هوشمند نظارت مردمی استان یزد (نماد) طراحی شده است

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری یزد، تسهیل و تسریع فرایند مردمی‌سازی نظارت را یکی از وعده‌های مدیریت ارشد استان خواند و گفت: در راستای تحقق این وعده ویژه استاندار یزد، سامانه هوشمند نظارت مردمی استان دارالعباده (نماد) طراحی شده است.

«محمدحسین پارسائیان» در نشست شورای اداری شهرستان مهریز با اشاره به این که طرح محله‌محوری به صورت پایلوت در استان در حال پیگیری است، تصریح کرد: با اجرای این طرح، برخی از خدمات دستگاه‌ها با محوریت محلات و مساجد انجام می‌شود که گامی در جهت پویایی مساجد و رفع نیازهای محله خواهد بود.

وی با بیان این که مقدمات طرح محله محوری در حال انجام است، ابراز امیدواری کرد: این طرح پس از ابلاغ در شهرستان مهریز اجرا شود و خدمات خوبی به شهروندان ارائه شود.

پارسائیان در خصوص مدیریت منابع آبی نیز گفت: از آنجایی که در دولت سیزدهم، مشارکت مردمی و واسپاری امور به حلقه‌های میانی اهمیت ویژه‌ای دارد لذا مقرر شده طرح‌های آبرسانی کوچک به گروه‌های جهادی سپرده شود تا این طرح‌ها با هزینه کم و سرعت بیشتری انجام شود.

وی به برگزاری انتخابات پایان سال اشاره کرد و گفت: هدف از سفرهای شهرستانی، شنیدن مشکلات و دغدغه های شهرستان و همچنین پیگیری زیرساخت‌های لازم برای برگزاری انتخابات در شهرستان‌هاست که در این راستا همه دستگاه‌ها بایستی با تمام توان در هرچه بهتر برگزار کردن انتخابات در شهرستان اقدامات لازم را انجام دهند.

پارسائیان تسهیل و تسریع فرایند مردمی‌سازی نظارت را یکی از وعده‌های مدیریت ارشد استان دانست و گفت: در راستای تحقق این وعده ویژه استاندار یزد، سامانه هوشمند نظارت مردمی استان دارالعباده (نماد) طراحی شده است.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری از انتخاب شدن استان یزد از سوی هیات وزیران به عنوان استان پایلوت در زمینه بهره وری خبر داد و افزود: در استان در زمینه بهره وری منابع انسانی و زیرساختهای اداری، اقداماتی را در دستور کار داریم که امیدواریم نتایج خوبی را به همراه داشته باشد و پس از آن در شهرستان مهریز هم اجرایی شود.

«سعید رستگاری» مدیر کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری یزد نیز با اشاره به پیش رو بودن دو رویداد سیاسی در یازدهم اسفندماه امسال، افزود: انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان در اسفند ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه استان یزد چهار حوزه انتخابیه اصلی دارد و مابقی شهرستان‌ها و بخشها حوزه‌های انتخابیه فرعی را تشکیل می دهند، به پیش ثبت نام نامزدهای انتخاباتی از ۱۶ تا ۲۲ مردادماه جاری اشاره کرد و افزود: کمیته سیاسی در کنار سایر کمیته‌های ستاد انتخابات تشکیل شده که رویکرد آن تلاش برای دستیابی به راهکارهای افزایش مشارکت حداکثری مردم است.

رستگاری ادامه داد: کمیته سیاسی ستاد انتخابات دارای کارگروه‌هایی از قبیل جوانان، اساتید و حوزویان، اصناف و بازاریان و گروههای مردمی مختلف است و همه دستگاه‌ها باید در راستای برگزاری انتخابات و تحقق مشارکت حداکثری مردم تلاش کنند.

«محمد دهقان بنادکی» بیان کرد: پایان سال جاری انتخابات مجلس شورای اسلامی را پیش رو داریم که تمام دستگاه‌ها بایستی امکانات خود را در راستای برگزاری انتخابات سالم و مشارکت حداکثری مردم بسیج کنند.

وی ادامه داد: در حوزه انتخابیه مهریز، ۱۵۳ نفر ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۳۶ نفر مرد و ۱۷ نفر زن هستند و ۲۸ نفر مدرک دکترا، ۱۰۲ نفر مدرک کارشناسی ارشد، هشت نفر حوزوی و مابقی مدرک کارشناسی دارند.

دهقان با اشاره به افتتاح طرح‌های عمرانی شهرستان در هفته دولت، تصریح کرد: در هفته دولت، بنا به درخواست مردم شهرستان تعداد ۳۲۶ واحد طرح نهضت ملی مسکن را به صورت نیمه ساز تحویل می‌دهیم و همچنین با تلاش همه دستگاه‌ها تا پایان سال جاری بیش از ۱۵۰۰ قطعه زمین به مردم تحویل می‌شود تا دغدغه مردم و جوانان مهریزی را در این زمینه برطرف کنیم.

وی با بیان این که شهرستان مهریز رتبه اول استان را در زمینه حضور خیرین در اجرای طرح‌ها دارد، گفت: سعی داشتیم که طرح جدیدی را شروع نکنیم و تلاش همه دستگاهها در شهرستان در راستای جذب اعتبارات دولتی و خیری برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام بوده است.

بخش نظردهی بسته شده است..