تجهیز آتش‌نشانی یزد به نرده‌بان ۵۶ متری

به گزارش یزدی نیوزمدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد با تاکید بر اهمیت آموزش همگانی در راستای کاهش حوادث و تأمین امنیت جانی و مالی شهروندان، از کاهش هفت درصدی حریق و حادثه در پنج ماه نخست امسال در شهر یزد نسبت به سال گذشته خبر داد.


"سیدعباس میرشمسی" در مورد عملکرد امسال سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی یزد، گفت: در پنج ماه نخست امسال حدود ۶۹۹ مورد حریق و ۶۱۹ مورد حادثه در سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی یزد ثبت شده که نسبت به زمان مشابه سال گذشته در بحث حریق نه درصد و در بحث حادثه چهار کاهش یافته است.

وی با اشاره به کاهش هفت درصدی حریق و حادثه در شهر یزد، افزود: آمار نجات یافتگان حوادث پنج ماه ابتدایی امسال ۱۰۰ نفر و مجروحین ۵۵ نفر بوده است.

میرشمسی بهسازی و مدرن کردن تجهیزات را یکی از ضرورت‌های دستگاه های امدادی نظیر آتش‌نشانی عنوان کرد و ادامه داد: خرید نردبان هیدرولیکی ۵۶ متری با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال از جمله اقدامات شاخص آتش‌نشانی یزد در پنج ماه نخست امسال است.

وی با اشاره به این که در حال حاضر ۹ ایستگاه آتش‌نشانی در سطح شهر یزد فعال است،‌ گفت: بحث ساخت و تجهیز ایستگاه‌های آتش‌نشانی از دیگر وظایف سازمان آتش‌نشانی در راستای حفظ و تأمین امنیت شهری است.

این مسئول، آموزش شهروندی را یکی از عوامل موثر در کاهش حریق و حادثه در شهر و استان یزد دانست و خاطرنشان کرد: هرچه اطلاع و آگاهی مردم از مدیریت حوادث بالا برود،‌ شاهد کاهش بیش از پیش آمار مجروحین در حوادث مختلف خواهیم بود.

وی در بخشی از سخنانش نجات جان انسان‌ها، اطفای حریق و جلوگیری از هدر رفت ثروت‌های ملی را از مهمترین رسالت‌های سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد ذکر کرد و گفت: بررسی نقاط مختلف، ظرفیت‌ها و معایب شهری به منظور تأمین ایمنی عمومی از دیگر وظایف تعریف شده برای آتش‌نشانی است.

مدیر عامل آتش‌نشانی یزد، آموزش درون و برون سازمانی را از جمله اقدامات این سازمان در راستای کاهش حوادث دانست و بیان کرد: سازمان آتش‌نشانی یزد، آمادگی برگزاری دوره‌های مقدماتی امداد و نجات برای تمام اقشار جامعه،‌ دستگاه‌ها و نهادهای مختلف دارد.

میرشمسی در پایان نیز با بیان این که تمام ارتباطات سازمان آتش‌نشانی از طریق بی‌سیم انجام می‌شود،‌ گفت: تجهیز سازمان آتش‌نشانی یزد به سیستم ارتباطی دیجیتال و بی‌سیم‌های مدرن از دیگر اقدامات انجام شده از ابتدای سال تاکنون است.

منبع: ایسنا

بخش نظردهی بسته شده است..