نقش ناوگان حمل و نقل ریلی در رشد و شکوفایی اقتصاد یزد

به گزارش یزدی نیوزمدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد نقش ناوگان حمل و نقل ریلی را در رشد و شکوفایی اقتصاد استان مهم خواند و گفت: وجود زیر ساخت های مناسب ریلی نقش موثری در مبادلات تجاری و اقتصادی این استان دارد.

علی نمازی در دیدار با مدیر کل جدید راه آهن با قدردانی از تلاش های راه آهن استان برای ارتقای سطح خدمات این بخش افزود: با توجه به اینکه این خطه در مرکز و کریدور شمال – جنوب و به تبع آن در مرکز مبالادت تجاری و اقتصادی کشور قرار دارد این مجموعه جایگاه ویژه ای در حمل و نقل ریلی در کشور دارد و امیدواریم در آینده شاهد بهبود این جایگاه باشیم.
وی آمادگی خود را برای همکاری در زمینه فراهم کردن زیر ساخت های لازم در این بخش اعلام کرد.
مدیر کل راه آهن یزد هم در این دیدار گفت: استان یزد به لحاظ حجم عملیات جابجایی بار و مسافر در بخش ریلی، جایگاه نخست را در سطح کشور دارد.
سید مصطفی داودی با بیان اینکه ۲۵ درصد درآمد حمل و نقل ریلی کشور از طریق راه آهن منطقه یزد جذب می شود از تلاش برای ارتقای جایگاه این بخش و نوسازی و بهسازی ناوگان ریلی یزد در اینده خبر داد.
وی با بیان اینکه روزانه چهار رام قطار در مسیر یزد – تهران حرکت می کند، استقبال خوب مردم یزد از سفر با قطار را یاد آور شد و گفت: با توجه به وجود این ظرفیت لازم است تلاش بیشتری برای ارائه خدمات بهتر به مردم انجام شود.
منبع: ایرنا

بخش نظردهی بسته شده است..