نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس اعلام کرد؛

تلاش برای اجرای طرح جامع پارک علم و فناوری یزد

نماینده مردم یزد در مجلس گفت: پارک علم و فناوری یزد باید برند استان ما باشد و ما در تلاش هستیم که طرح جامع پارک علم و فناوری یزد را اجرا کنیم.

به گزارش یزدی نیوز، محمدصالح جوکار،در مراسم اختتامیه دومین رویداد تانا یزد اظهار داشت: پیشران حرکت اقتصاد دانش بنیان، شرکت‌های دانش بنیان هستند و حامی اصلی این حرکت عظیم در کشور، مقام معظم رهبری است.

وی تصریح کرد:‌ یکی از تاکیدات مهم رهبر معظم انقلاب در سیاستگذاری کلان کشور، توجه به اقتصاد دانش بنیان و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان است.

جوکار، یکی از قوانین ارزشمند و نقطه قوت مجلس یازدهم را تصویب قانون جهش تولید دانش بنیان عنوان کرد و گفت: این قانون در حوزه پشتیبانی، حمایت و ارائه تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان و توجه به ارتباط بین صنایع و دستگاه‌های دولتی با شرکت‌های فناور و نوآور است.

وی اظهار داشت: جوانان ما امروز پای کار آمدند و در سایه خلاقیت و نوآوری توانستند با ارائه ایده و تجاری‌سازی محصولاتشان، گام‌های بزرگی بردارند و این یک فرصت بسیار خوب برای صنایع استان است.

جوکار تاکید کرد: اگر بخواهیم از وابستگی خود در حوزه صنعت و فناوری‌های روز رها شویم باید به شرکت‌های دانش بنیان بها دهیم.

وی افزود:‌ ما در مجلس شورای اسلامی می‌توانیم زیرساخت، بستر و ریل گذاری را برای حرکت شرکت‌های دانش بنیان ایجاد کنیم. حرکت دادن شرکت‌های دانش بنیان به سمت جلو وظیفه دولت، صنایع و شرکت‌های خصوصی بزرگ است. اینکه امروز صنایع، نیازهای خود را به شرکت‌های دانش بنیان عرضه می‌کنند و شرکت‌ها در سایه ایده پروری نیازها را تامین می‌کنند، نشان‌دهنده شکل گیری زیست بوم است.

گفتنی است؛ در پایان این مراسم ضمن تجلیل از پنج ایده برتر تانا، از پوستر رویداد تانا ۳ رونمایی شد.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..