مشارکت ۲۵ میلیاردی مردم یزد در طرح اطعام و احسان حسینی

مدیر کل کمیته امداد استان یزد اعلام کرد: مردم نیکوکار استان یزد در ایام سوگواری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و از ابتدای ماه محرم‌الحرام تاکنون با مشارکت در طرح‌های «اطعام و احسان حسینی»” بالغ بر ۲۵ میلیارد تومان به نیازمندان کمک کردند.

«محمد شجاعان» با بیان این که یکی از مهم‌ترین آداب ‌و رسوم عزاداری موضوع اطعام و نذری دادن به‌ ویژه در ایام ماه محرم و صفر است، گفت: مردم نیکوکار استان یزد در ایام سوگواری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) همچون سالیان گذشته با شور و شعور حسینی به نیازمندان کمک کردند به طوری که از ابتدای ماه محرم‌الحرام تاکنون در طرح‌های اطعام و احسان حسینی به میزان ۲۵ میلیارد تومان مشارکت کردند.

وی افزود: از ابتدای ماه محرم سال جاری تاکنون چهار هزار سبد معیشتی به ارزش چهار میلیارد تومان در قالب طرح احسان حسینی و همچنین ۲۱۰ هزار پرس غذای گرم در ۲۱۰ آشپزخانه اطعام حسینی با مشارکت و همراهی مردم خیراندیش و نیکوکار استان یزد طبخ و در بین نیازمندان و مددجویان تحت حمایت کمیته امداد توزیع‌ شده است.

مدیر کل کمیته امداد استان یادآور شد: خوشبختانه ما امسال با رشد ۲۰ درصدی کمک های مردمی برای کمک به نیازمندان در ایام محرم روبرو بودیم.

وی تصریح کرد: طرح اطعام و احسان حسینی تا پایان ماه صفر ادامه خواهد داشت و هم استانی‌های نیکوکار می‌توانند برای کمک به نیازمندان و مشارکت در طرح یاد شده از طریق شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۸۱۳۶۷۷۷۷۷۷ ، شماره گیری کددستوری #*۸۸۷۷* و یا با مراجعه و تماس با دفاتر کمیته امداد و مراکز نیکوکاری در سراسر استان در این امر خیر و خداپسندانه شرکت نمایند.

به گزارش یزدی نیوز و به نقل از روابط عمومی کمیته امداد، شجاعان اضافه کرد: سعی شده تا در اجرای این طرح از تمامی ظرفیت‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی اعم از خیران حقیقی و حقوقی، اصناف، مراکز نیکوکاری، مؤسسات خیریه، نهادها و سازمان‌ها، شرکت‌های صنعتی، هیئت‌های مذهبی، مساجد، حسینیه‌ها، بقاع متبرکه، آستان مقدس امامزادگان استفاده شود.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..